Rekordmanku se zákazem řízení chytili znovu. Možná skončí v ústavu

Praha - Duševně nemocná žena z Prahy, která opakovaně porušuje soudem stanovený zákaz řízení, skončila opět v rukou policistů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Jak jinak, za řízení auta bez řidičáku. U zásahu policie byl i reportér z Novy. Ženě reálně hrozí, že skončí za mřížemi. Ovšem v psychiatrické léčebně.

"To je ona! Přidává na rychlosti a jede ve směru k Novodvorský. Jede na červenou, projela červenou, projela červenou...", tak začíná videozáznam z auta štábu. Všiml si totiž ženy, která proslula jako ta, co řídí i s nejméně dvaceti zákazy řízení. A navíc aniž by kdy vůbec měla řidičák. Pochopitelně, že opět seděla za volantem.

Kamera zachytila Alici V. přímo za volantem. Zdokumentovala i několik dalších přestupků, kterých se žena dopustila. Když zaparkovala, reportér osmadvacetiletou ženu i vyzpovídal. Ta nejprve o své jízdě mluvila jen jako o "přejíždění" a pak dokonce tvrdila, že řídil její pes - když si prý stoupne, dosáhne na volant.

Pak si žena znovu sedla za volant, ale to už na místo přijela hlídka policie a (ne)řidičku zadržela. O posledním víkendu ji přitom policisté zadrželi hned dvakrát. Jednou i po divoké honičce po Praze, kdy žena nabourala několik aut.

Protože je žena psychicky nemocná a není za své jednání odpovědná, nemohou ji úřady za řízení bez řidičáku postihnout. Policisté ale využili jiného zákona a ženě zabavili auto.

Ta má ovšem celkem čtyři auta, která si pořídila za peníze zděděné po rodičích. Přestože nikdy neměla řidičák, vůbec si nepřipouští, že by někoho mohla zranit. S jedinou výjimkou. "Bych rozjela nějakého policajta jedině," neváhá Alice V. prohlásit před kamerou.

Jenže nad Alicí V. se už stahují mraky. Její případ leží u soudu od 20. prosince a jak policie, tak státní zastupitelství už tlačí na nařízení ochranné léčby. Žena by tak sice neskončila ve vězení, ale za mřížemi by byla i tak. Dovede si to představit i primář ochranného léčení v bohnické psychiatrické léčebně Jiří Schwarz: "Pokud tam je taková porucha a zdravotní stav, tak bychom si takového člověka tady měli nechat a nepouštět."

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se srazil s blikající sanitkou, z místa ujel. Policie hledá svědky

23.07.2019 13:29 Neznámý řidič se v pátek 19. července odpoledne nedaleko obce Obory na Příbramsku střetl se…

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama