Šílenec z D5: Prostřelili mi krk, volal kamarádce během cesty

Praha - Sobotní zběsilá honička na dálnici D5, kdy nebezpečného řidiče stíhalo několik policejních vozů i vrtulník, má pokračovaní. Muž, kterého při jízdě zasáhla policejní kulka, je po operaci a leží v plzeňské nemocnici na jednotce intenzivní péče. Střelbu policistů vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Řidič, který nezastavil policejní hlídce, ujížděl po Praze až stokilometrovou rychlostí. Postupně ho začalo stíhat více policejních vozů a muž, který ani nevlastní řidičský průkaz, se vydal na dálnici D5 ve směru na Plzeň. To, že se nenechá nikým zastavit, dokázal na třiatřicátém kilometru, když zdemoloval dvě policejní auta. V tu chvíli už policisté začali střílet a jedna z kulek trefila řidiče.

Zběsilá devadesátikilometrová jízda z centra Prahy až do Plzně skončilo až u dveří pro urgentní příjem v plzeňské nemocnici na Lochotíně. Zde se postřeleného okamžitě ujali lékaři. Mezitím se kriminalisté rozhodli prozkoumat vozidlo, kterým ujížděl. Auto mělo lucemburské poznávací značky a uvnitř byly nalezeny tři krabice léků a varné sklo. nejspíš to byl důvod, proč hlídce nezastavil.

Otázkou je, proč řidič z dálnice sjel přímo do areálu plzeňské nemocnice. Reportérům TV Nova se podařilo zjistit, že žije v Plzni, takže to v okolí dobře zná. Během cesty prý volal své kamarádce. "Volal, že jede sem do nemocnice, že mu prostřelili krk, jinak to ani nevíme," uvedl bratr řidiče.

Na řidiče, který má desítky policejních záznamů a při jízdě nebezpečně ohrožoval ostatní čeká další řada obvinění. Momentálně je při vědomí, ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Ve vyšetřování je ovšem nejenom řidič, ale i policisté, kteří stříleli.

Loading...
Témata: Policie ČR | krimi
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama