Další zběsilá honička v Praze. Řidič srazil chodce a naboural auta

Praha - Zběsilá honička se v úterý odpoledne odehrála v ulicích Prahy. Policistům ujížděl muž, kterého pronásledovali už ráno. Odpoledne se jim řidiče podařilo po honičce chytit.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Poprvé se policisté snažili řidiče zastavit ve Vrchlického ulici ve tři čtvrtě na devět ráno. Důvodem bylo, že měl řidič na přední části vozu ručně psanou registrační značku a na oknech neprůhledné fólie, což je samozřejmě v rozporu s technickými podmínkami provozu na pozemních komunikacích. Řidič vozidla Audi ale pokynů policistů k zastavení nerespektoval a začal před nimi ujíždět Plzeňskou ulicí, dále Jinonickou, Karlštějnskou, Butovickou, Bucahrovou až na Rozvadovskou spojku a dále na dálnici D5," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

A právě na dálnici se vozidlo policistům ztratilo z dohledu. Podruhé pak chtěli stejné vozidlo policisté zkontrolovat ve Freyově ulici.

"Ani zde ale řidič na pokyn policistů nezastavil a začal opět ujíždět. Tentokrát ulicemi Kolbenova, Vysočanská, Kovanecké, Sokolovská, Českomoravská až na Balabenku a Palmovku, kde byl zadržen. Při tomto druhém ujíždění řidič Audi srazil na jednom z přechodů v Sokolovské ulici právě přecházejícího chodce a na Palmovce naboural dvě auta," doplnil Hulan.

Po zadržení policisté zjistili, že muž (24) před nimi ujížděl pod vlivem drog a se 3 platnými zákazy řízení. Řidič má navíc bohatou trestní minulost. V 9 případech ho policie musela řešit pro několik trestných činů.

"V tuto chvíli je zadržený podezřelý ze třech trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Prošetřování celé události i nadále pokračuje," dodal na závěr mluvčí.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama