Násilník dusil svou dívku a nechal ji zemřít v potoce, dostal 12 let

Děčín - Na 12 let půjde do vězení teprve 19letý Roman Horn z Děčína, který loni v červnu zavraždil svou o dva roky starší přítelkyni. Několik minut jí škrtil a když už si myslel, že je mrtvá, naložil tělo do auta a na konci Děčína ho shodil do potoka z 5 metrů vysokého mostu. Dívka v té době stále žila. Bez pomoci však po několika hodinách zemřela.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Drobnou, 21letou Míšu, chytil její přítel Roman pod krkem a několik minut ji škrtil tak silně, až upadla do hlubokého bezvědomí. Oba byli pod vlivem pervitinu a celou noc se surově hádali. Podle znalců měla napadená dívka šanci přežít, první pomoc by ale musela přijít během prvních sekund nebo nejpozději minut po tom útoku.

Roman se místo první pomoci ale rozhodl shánět kamaráda. U soudu tvrdil, že zpanikařil. Jenže když ho nesehnal, naložil Míšu do auta a místo do nemocnice s ní jel k potoku za městem. "Shodil jí ze zábradlí do koryta, protože se chtěl zbavit těla," konstatovala soudkyně Krajského soudu Kamila Krejcarová.

Poté se jel Roman domů vyspat. Do postele, kde chvíli předtím zápasil s dívkou, kterou jak tvrdil, velmi miloval. Míša mezitím v potoce pomalu umírala. Až ráno našel její tělo kolemjdoucí.

"Je to strašný pro celou rodinu naší, pro celé příbuzenstvo, je to prostě... Není na to slov," zoufá otec zavražděné dívky Dušan Sádecký. Druhý den se v Romanovi hnulo svědomí, zavolal své matce a dědovi a řekl jim, co udělal. Ti ho donutili jít se přiznat. Dnes si za ten ohavný čin Roman vyslechl trest. Ve vězení si odsedí 12 let a rodině zavražděné Michaely musí zaplatit několik set tisíc odškodného.

Loading...
Témata: soudy | Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama