Brutální loupež: Falešní policisté svázali podnikatele i těhotnou přítelkyni

Praha - Více než 700 tisíc korun a šperky si odnesla skupina lupičů, která se v pražské Uhříněvsi vydávala za detektivy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Podnikatele a jeho těhotnou přítelkyni muži svázali.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ se odehral v Saturnově ulici v pražské Uhříněvsi již v říjnu roku 2013. Krajští kriminalisté zatím pachatele nevypátrali, a tak se obrátili s prosbou o pomoc na veřejnost.

"Šestačtyřicetiletého podnikatele telefonicky kontaktoval neznámý muž, který se představil jako policista z celorepublikového útvaru policie ÚOOZ a předstíral, že má informaci o plánovaném odcizení jeho luxusních vozidel. Vyžádal si proto schůzku, během níž se měli domluvit na preventivních opatřeních a ve stanovený čas pak přijel přímo i s „kolegou" před jeho dům. Když zazvonili u dveří, prokázali se odznakem policie a požádali o vstup do domu, důvěřivá dvojice je pustila dovnitř," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Muži si od podnikatele nechali předložit občanský průkaz. Poté se na něj i na jeho těhotnou družku vrhli, spoutali je a zakryli jim oči. Společně s dalšími dvěma maskovanými pachateli pak prohledali dům. Skupina falešných detektivů si vyžádala pin ke kreditní kartě podnikatele a klíče od firmy, sídlící na Praze východ.

"Když jim vystrašený majitel vydal klíče a sdělil heslo ke kartě, nejspíš jeden z mužů odjel do sídla firmy a druhý k bankomatu vybrat hotovost. Pak se vrátili zpět ke svým komplicům do domu v Saturnově ulici, odcizili úložiště dat kamerového systému domu, zahladili stopy dezinfekčním prostředkem (Savo) a z místa zmizeli. Když v domě utichl hluk, rozrušená dvojice přivolala policii a na místo okamžitě přijeli kriminalisté, kteří se začali případem zabývat," doplnila mluvčí.

Z bankomatu jeden z pachatelů vybral hotovost 280 tisíc korun. Ve firmě pak další pachatel ukradl z trezoru 400 tisíc. Z domu se navíc ztratily šperky.

"Podle přepadených byli fiktivní policisté vysocí asi 170 až 175 centimetrů a střední až silnější postavy. Další byl výrazněji silnější s větším břichem a vážil přes 100 kilogramů. Všichni mají světlou pleť a hovořili česky bez přízvuku. Na kamerových záznamech bankomatu je pak neznámý lupič oblečený do mikiny s kapucí nebo bundy světlejší barvy s kapsou na břiše. Na hlavě měl čepici a obličej si maskoval vyhrnutým rolákem nebo kuklou – na záznamech jsou vidět pouze oči a kořen nosu. Muž, který se suverénně pohybuje po sídle společnosti, byl oblečený do zelené bundy s kapucí, tmavých kalhot a na nohou měl tmavé boty. Na rukou měl bílé rukavice, na hlavě kapuci a obličej maskovaný kuklou. Na zádech měl batoh s největší pravděpodobností zelené barvy v kombinaci s šedou," dodala mluvčí.

Za trestný čin loupeže hrozí pachatelům v případě dopadení a odsouzení až 12 let ve vězení. Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost, pokud by někdo pachatele poznal, ať se ihned obrátí na linku 158.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR | ÚOOZ
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama