Jedoucí autobus zachvátil požár, plamenům asi někdo pomohl

Praha - Nepříjemný zážitek si odnesl z noční směny řidič městské hromadné dopravy, kterému se během jízdy po Novodvorské ulici v Praze vznítil autobus. Prázdný vůz naštěstí stihl včas opustit, avšak rychle postupující požár autobus téměř z poloviny zcela zničil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

K požáru došlo krátce po půlnoci na čtvrtek v pražské čtvrti Lhotka. Řidič si šlehajících plamenů všiml pár vteřin poté, co odjel z poslední zastávky. Prázdný autobus bez cestujících proto rychle zastavil a vystoupil, ale proti rychle se šířícímu ohni neměl šanci zasáhnout a mohl jen bezmocně přihlížet, jak prostředek hromadné dopravy stravuje požár. Ten totálně zdevastoval zadní polovinu vozu včetně motorové části. Přestože škoda ještě nebyla přesně vyčíslena, lze předpokládat, že jistě půjde o statisíce či miliony. Pro nepojízdný vůz musela přijet speciální odtahová technika.

Při hašení na místě zasahovala jednotka hasičů HZS hl. m. Prahy a jednotka HZS Dopravního podniku hl. m. Prahy. Podle velitele zásahu hasičů byla v době jejich příjezdu polovina autobusu zasažena ohněm v plném rozsahu, přičemž k lokalizaci musely být použity dva C proudy. Příčinu požáru vyšetřovatel zatím nedokázal stanovit. „Příčina je zatím v šetření. Okolnosti vzniku požáru budeme ještě ráno došetřovat," uvedl vyšetřovatel.

To, že jako příčina nebyla jasně stanovena technická závada na vozidle, nahrává další z vyšetřovacích verzí, podle které mohl požár někdo založit úmyslně. Tuto domněnku by podporovalo nezvykle rychlé šíření požáru a skutečnost, že na zastávce v těsné blízkosti autobusu byly podle některých svědků pozorovány podezřelé osoby.

Loading...
Témata: Autobusy | požár | krimi
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama