Policie pátrá po nebezpečném pyrotechnikovi, vyrábí si výbušniny doma

Vyškov - Policie stále pátrá po nebezpečném amatérském pyrotechnikovi, který na poli za Vyškovem odpálil podomácku vyrobené nálože. Reportéři TV Nova zjistil, že chemikálie potřebné k výrobě silných trhavin jsou u nás běžně prodejné, změnit by to měl až chystaný zákon.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Pole u Vyškova, dva ohořelé krátery v zemi a na místě celá řada stop, které nasvědčují že si tady někdo zahrával s nebezpečnými výbušninami. Trhavina vyrobená z hnojiva, k ní připevněné PET lahve s hořlavinou. Druhou nálož ještě vylepšil. Po vzoru teroristů.

Hned po odvysílání reportáže prohledal místo policejní pyrotechnik a případ začal vyšetřovat útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Kriminalisté mají jen střepiny, gumové rukavice a odpalovací kabel, kdo v poslední době kupoval chemikálie na výrobu výbušnin se nedozví. V České republice to nikdo neeviduje.

Reportéři TV Nova si objednali balíček. Dvě kila hnojiva a ještě další chemikálii. Obojí jsou látky používané v zemědělství . Pokud by tyto látky smíchal, dopustil by se nedovoleného ozbrojování.Je to extrémně nebezpečná zábava, ale jsou lidé, které riziko přitahuje.

Jestli má někdo s náložemi vyrobenými z hnojiva zkušenosti, jsou to vojáci v Afganistanu. Podle experta na výbušniny z české jednotky ženistů, který nechtěl být jmenován, by s touto bombou mohli vyhodit auto, přestřelit ocelový nosník, vyhodit barák do povětří nebo zabít člověka.

Stejné nálože použil i norský masový vrah Breivik a evropská unie proto požaduje, aby státy sledovaly kdo nebezpečnou chemii kupuje. Návrh zákona připravil Báňský úřad a teď už jen zbývá, aby se to doneslo k ministrovi průmyslu a obchodu, který ho bude předkládat sněmovně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama