Mrazírny v Kladně stále hoří. Hasiči hasí oheň už třetím dnem, odhad škody je 50 milionů

Kladno - Hasiči již třetí den pokračují v likvidaci požáru v areálu pekáren La Lorraine na okraji Kladna. Procházejí požářištěm, kontrolují situaci termokamerou a hasí malá skrytá ohniska, řekla dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Škody způsobené požárem se předběžně odhadují na 50 milionů korun. Příčina vzniku požáru zatím není známá. Vyšetřovatelé se jí budou zabývat v pondělí.

Zasažený objekt podle Kostkové v sobotu odpoledne prohlédl statik, který rozhodl, že se některá hodně poškozená místa budou muset zbourat. Postupně se snižuje počet hasičů, kteří místo požáru hlídají. Dnes ráno přestal platit druhý poplachový stupeň. "Pokračují práce na likvidaci požáru," dodala Kostková.

Vyšetřovatelé příčiny vzniku požárů musejí počkat, až hasební práce skončí. Teprve poté začnou na místě požáru po příčině pátrat. "Dostaneme se tam v pondělí, pak snad budeme chytřejší," řekl dnes ČTK šéf krajských hasičských vyšetřovatelů Libor Pospíšil.

Požár v kladenských pekárnách vypukl v pátek v 9:00. V areálu hořela dvoupatrová budova, která spojuje objekty vrátnice s areálem a nový mrazák na pečivo, jenž je údajně největší v Evropě. V hořící budově byl také uskladněn polystyren.

Hasiči dostali požár pod kontrolu po jedenácti hodinách, kdy postupně začaly odjíždět některé jednotky. Záchranáři museli ošetřit osm lidí, kteří se nadýchali kouře. Šest z nich převezli do kladenské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Společnost výstavbu obřího mrazáku za půl miliardy korun dokončila vloni. Do mrazáku se vejde 27.000 palet se zbožím. Podobný sklad má koncern jen v Belgii, ale menší. "Díky profesionálnímu zásahu hasičů se podařilo uchránit od poškození novou budovu velkokapacitního mrazicího skladu a také většinu důležitých výrobních prostor," řekl již v pátek ČTK ředitel tuzemské pobočky firmy La Lorraine Josef Láska.

Loading...
Témata: Požáry | kladno | Hasiči
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama