Sklapla past: Dopadli dva uprchlé Čechy, skrývali se na druhém konci světa

Praha - Před spravedlností neunikli. Policisté zadrželi a dopravili zpátky do Česka dva muže, na něž byl vydán mezinárodní zatykač. Jeden se skrýval v Dominikánské republice, druhý v Indonésii.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Nad pětatřicetiletým P. M. a osmačtyřicetiletým L. B. sklapla past. Oba muži se skrývali před spravedlností v zahraničí, nyní je vypátrali a zadrželi čeští policisté. Po P. M. policisté pátrali téměř čtyři roky.

"Muž je podezřelý z rozsáhlých podvodů. Podle zjištění kriminalistů měl prostřednictvím internetu zakládat falešné obchody (e-shopy), na nichž měl nabízet různý sortiment, včetně kosmetiky a elektroniky. Za objednané zboží požadoval zaplatit předem. Peníze nic netušící kupující posílali na fiktivní účty založené třetími osobami (bílými koňmi), kterým přislíbil určitý podíl ze zaslaných peněz. Z účtů pak měli tito "prostředníci" vybírat hotovost a tu zasílat prostřednictvím služby Western Union do Dominikánské republiky," popisuje mluvčí policejního prezidia Vlasta Suchánková.

Právě v Karibiku se pětatřicetiletý Čech skrýval. Částka, kterou od zákazníků vylákal se odhaduje v řádech statisíců. "Muž byl již z podvodů obviněn, je vyšetřován vazebně a jeho trestní věcí se zabývá Okresní soud v Pardubicích," upřesnila Suchánková.

Druhým zadrženým je osmatřicetiletý L. B. Toho policisté vypátrali až v Indonésii. "Pražský soud muže odsoudil za majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce sedmi let. Trestného činu se dopustil z pozice předsedy představenstva obchodní společnosti, kdy jejím jménem objednal od různých dodavatelů zboží, které společnost následně prodala třetím subjektům, ovšem s tím, že původním dodavatelům smluvenou cenu nezaplatili a naopak inkasovali peníze od "třetích" subjektů, kterým zboží prodali," řekla Suchánková.

Policistům ale zatím uniká Luboš Kordač. V Česku byl už odsouzen, ale nenastoupil výkon trestu. Podle policejních informací je Kordač v Dominikánské republice, kde podniká. Věnuje se potápění a hledání archeologických předmětů.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama