Tady ještě žila. Policie hledá vraha, který ženu (†64) střelil v tramvaji do hlavy

Praha - Už čtvrtý den vyšetřují pražští policisté vraždu v tramvaji číslo 17. Dnes poprvé zveřejnili fotografie oběti a zároveň potvrdili, že žena byla zastřelena.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Obyčejná, bezúhonná žena, čtyřiašedesát let. Záběry bezpečnostní kamery ji zachycují krátce předtím, než nastoupila do tramvaje. V ní potkala svého vraha. Vše podstatné se odehrálo ve čtvrtek dopoledne během čtyřiceti minut.

Na Palackého náměstí žena nastoupila do druhého vozu linky číslo 17. Tramvaj přijela na konečnou stanici Sídliště Modřany. Vystoupili všichni cestující - až na jednu.Tramvaj se otočila na smyčce a několik minut čeká. Ženy ve druhém voze si řidička nevšímá a vyráží na další jízdu. Na zastávce Levského nabírá první cestující.

Tramvaj pak zastavila na zastávce U Libušského potoka. Cestující mezitím objevili ve druhém voze tělo a zavolali sanitku. Ženě ale už nebylo pomoci. měla prostřelenou hlavu.

Není ale jasné, kdy přesně vrah střílel a kde vystoupil. I proto včera policisté prohledávali okolí celé trasy. Pátrali po odhozené zbrani. A také po věcech, se kterými žena nastoupila a které se u ní nenašly.

Nabízí se varianta loupežné vraždy. Rozhodně ale není jediná. Útok byl možná cílený přímo na konkrétní ženu. Je tu ale ještě horší varianta - nějaký šílenec mohl střílet náhodně.

"Proto prosíme každého spoluobčana, aby si tyto obrázky prohlédl a uvědomil si, zda s touto poškozenou necestoval v inkriminovanou dobu tramvají číslo 17. Stejně tak opětovně prosíme každého, kdo jel v předmětnou dobu, tedy v čase od 9.55 do 10.20 hodin, 13. února, zmiňovanou tramvají ve směru do Modřan, aby se přihlásil kriminalistům prostřednictvím linky 158," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama