Oškubal lidi o miliony, podvedení ještě musí zaplatit daň

Náchod - Výhodné a velké úročení vkladů. Právě na to lákal lidi Alexandr Dostál z Náchoda. Ten vylákal z lidí úspory, ale většinu peněz si nechal a lidem vyplatil jen část peněz. Podvedení teď dokonce z těchto peněz musí zaplatit daň.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Problémy zřejmě nekončí pro stovky lidí, kteří uvěřili slibům Alexandra Dostála z Náchoda a svěřili mu úspory. Sliboval jim velké zúročení. Nejenže se ale většina z nich slíbených výnosů nedočkala, finanční úřad po nich dokonce bude požadovat zaplacení daně z příjmu - i z toho mála, co jim Dostál nakonec vyplatil. A potvrzení, že Dostál disponuje zahraničním účtem s několika miliardami, je navíc zřejmě padělek.

Podvedených je podle policie 800, původně jich byl dvojnásobek, ale stovky z nich se postavily na stranu Alexandra Dostála a uvěřily této větě: "Ty peníze mám a vyplatit je chci. Co tomu brání? Zatčení policií." Podle obhájce má na účtu 250 milionů dolarů.

Dostál se dokonce oháněl potvrzením, že peníze existují v jedné z bank v Lichtenštejnsku. Podle informací televize Nova, ale policie žádný zahraniční účet s takovou sumou neobjevila. "Předložené potvrzení je padělek," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Alexandr Dostál dokázal vylákat úspory ze stovek lidí. Na to stačil slib, že po sedmdesáti dnech jejich vklad zúročí devíti procenty, za rok pak pětačtyřiceti. Zpočátku skutečně vyplácel, vrcholek pyramidy si přišel na své. Stovky lidí ale netušily, že takzvané zisky jim jsou vypláceny z jejich vlastního vkladu. A navíc teď z toho budou muset platit daně. "Odpovědný za placení daní je vždy vkladatel, který ty výnosy čerpá," vysvětlila Ježková.

Otázkou zůstává, jak se k nové situaci postaví občanské sdružení Safír, které vzniklo právě na podporu Dostála. I ve sdružení jsou převážně ti, kterým Dostál dluží stamiliony, a kteří věřili, že se svých peněz po jeho propuštění dočkají. Soud by měl začít přibližně do tří měsíců. Za takový podvod hrozí v Česku až desetiletý trest.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR | podvod
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama