Celníci zajistili tisíce léků z Polska, pašovaly je dvě ženy

Pardubice - Celníci na Orlickoústecku a na Jesenicku zajistili dvě zásilky tisíců tablet léků, které jsou zneužívány k výrobě pervitinu. Léky pašovaly dvě ženy, jedna je chtěla schovat pod nákupem potravin.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V prvním případě kontrolovali celníci na Orlickoústecku osobní auto, které řidila žena (33). Mezi potravinami z Polska nalezli v jedné z tašek zhruba 2 tisíce tabletek léků.

"V zavazadlovém prostoru dotyčná ještě převážela plastovou přepravku s dětským oblečením, do něhož ukryla dalších 2 700 tablet léku Claritine Active a 670 tablet léku Cirrus. V odkládací schránce před spolujezdcem celníci ještě objevili injekční stříkačku s bílou krystalickou látkou. Orientační test ukázal, že jde o pervitin," uvedl k případu dále mluvčí celníků Václav Kánský.

Řidička auta je podezřelá z trestného činu neoprávněného držení prekursorů určených k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky, za což jí hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Obdobný případ řešili také celníci na Jesenicku. I oni zastavili k běžné kontrole osobní vůz, ve kterém nalezli tisíce tabletek léků. Stejně, jako na Orlickoústecku, i zde řídila vozidlo žena (55).

Celníci si všimli kabelky položené na zemi, chtěli proto vědět, co v ní žena veze. "Žena na otázky, co v tašce převáží, odpověděla, že je prázdná. Když celníci obsah kabelky zkontrolovali, našli v ní 6 580 kusů tablet léku Cirrus. Ty obsahují pseudoefedrin – látku, která je zneužívána k výrobě pervitinu," uvedla mluvčí celníků Marie Bortlová.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy teď řidičce hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

Loading...
Témata: krimi | Celníci | léky
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama