Vraždil v tramvaji č. 17 zloděj kabelky? Policie stále hledá vraha i svědky

Praha - Policistům se podařil další drobný posun v případu záhadné vraždy ženy v pražské tramvaji číslo 17. Ozval se jim svědek, který se ženou cestoval stejnou linkou do Modřan a viděl ji ještě naživu. Oběť měla dnes pohřeb.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Policistům kromě jména vraha chybí to nejpodstatnější - motiv vraždy. Kdo a proč čtyřiašedesátiletou ženu zastřelil, není stále jasné. A to ani po výpovědi hledaného svědka, kterého se po výzvě v médiích podařilo policii dohledat.

Ukazuje se, že obětí zločinu byla obyčejná žena, která pouze jela do Modřan za příbuznými. Domů do Újezdu nad Lesy se už nikdy nevrátila. Důležitý svědek policistům sice neobjasnil ani motiv útoku, ani totožnost vraha, ale potvrdil, že ještě v tramvaji žena žila. Část trasy cestoval s ní.

Policisté mají k dispozici fotky ženy, které byly pořízeny v den vraždy - ve čtvrtek 13. února - krátce předtím, než v 9.55 nastoupila na Palackého náměstí do osudné linky číslo 17. Přinejmenším do zastávky Belarie v Modřanech, kde tramvaj zastavila v 10 hodin a 10 minut, žena ještě žila. Potvrdil to zmiňovaný svědek. "Svými informacemi velmi pomohl při vyšetřování případu," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Kde vrah střílel, zůstává záhadou. Tělo objevili teprve noví cestující, až když se tramvaj otočila. Řidička vozy na konečné neprohlédla. Teď kriminalisté prosí o pomoc cestujících nebo kohokoliv, kdo se od 10.07 do 10.13 pohyboval v tramvaji nebo stál na zastávkách Černý kůň, Belarie, Modřanská škola a Nádraží Modřany.

Oběť vraždy seděla ve druhém voze tramvaje, na pravé straně ve směru jízdy. Hned za sedadly, která jsou určena pro invalidy. Třeba někdo další viděl oběť, a třeba i jejího vraha, doufá policie. Každá maličkost by mohla být klíčová. Pozůstalým teď nezbývá než doufat.

Záhadou zůstává motiv. U oběti se však nenašly taška a kabelka, se kterými do tramvaje nastoupila. Možné je, že se žena bránila zloději a on ji kvůli tomu zastřelil.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR | Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama