Strach v Praze: Policie hledá tři vrahy, zatím je bezradná

Praha - Žena zastřelená v tramvaji, taxikář popravený na Vinohradech, rozsekané ženské tělo ve Vltavě. Tohle jsou případy, které se zatím nepodařily pražským policistům objasnit. A lidé mají strach.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, Praha
doporučujeme

Kriminalistům v hlavním městě stále unikají nejméně tři nebezpeční vrazi. Vyšetřování všech případů je zřejmě ve slepé uličce a Pražané mají strach. Bojí se, aby bestie neudeřily znovu. Všechny tři případy jsou totiž velmi děsivé.

Mrtvá ve Vltavě

Už loni v říjnu měla pražská mordparta pohotovost. Ve Vltavě pod Barrandovským mostem si totiž veslaři všimli podezřelého igelitového pytle. Když ho kriminalisté otevřeli, našli v něm část lidského těla. V dalších dnech prohledávali okolí a hrůzných nálezů přibývalo.

Pytlů se nakonec našlo hned několik, a tak mohli experti prozradit, že části lidského těla patřily ženě ve věku 20 až 40 let, střední postavy, vysoká asi 169 až 175 centimetrů. Na pravé straně podbřišku měla jizvu po operaci slepého střeva. Dalším poznávacím znamením by mohlo být to, že žena měla v pupíku piercing a velikost nohy číslo 41.

Zatím ale policisté neví, kdo to je a už vůbec ne, kdo ženu zavraždil a hodil do Vltavy. Obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety a dodnes u něj není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se i tehdy našly v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka.

Zastřelený taxikář

Na přelomu ledna a února se v okolí Prahy ztratil taxikář Petr Sedláček. Jeho auto se nakonec našlo na pražských Vinohradech. Petr byl v něm. Byl mrtvý, někdo ho zastřelil několika ranami do hlavy.

Ani jeho vraha zatím policie nemá. Možná to byl někdo z jeho zákazníků. Policisté proto žádají všechny, kdo s ním v osudný den jeli tmavošedivou Hondu C-RV, aby se jim ozvali se svědectvím.

Shánějí i svědky z pražské Lužické ulice, kde jeho auto našli. Stejně tak jsou pro ně cenná svědectví jeho kolegů taxikářů zvláště z okolí Jílového u Prahy, kde se našel Sedláčkův tablet.

Poprava v tramvaji

Největší strach ale mají Pražané z vraha, který 13. února popravil starší ženu v pražské tramvaji. Přestože v Modřanech, kde se tragédie stala, provedli několik rozsáhlých pátrání, vraha zatím nechytili.

"Prosíme každého, kdo jel v předmětnou dobu, tedy v čase od 9.55 do 10.20 hodin, 13. února, zmiňovanou tramvají ve směru do Modřan, aby se přihlásil kriminalistům prostřednictvím linky 158. Tito svědci mohou disponovat informacemi, které jim mohou připadat bezcenné, ale pro kriminalisty mohou mít takzvaně cenu zlata. Samozřejmě jsme připraveni každému, kdy by se přihlásil zajistit maximální anonymitu," vyzvali před časem policisté.

Policii se sice svědci přihlásili, ale ani to nepomohlo. Vrah stále běhá po svobodě. "To víte že se bojíme. Tou tramvají jezdíme s dětmi denně. Možná vraždil kvůli penězům. A co bude dělat, až mu dojdou? Zase půjde vraždit," řekla Kateřina, 35letá maminka z Modřan.

Policie ani nechce sdělit, jestli případy spolu nesouvisí. "V prošetřování žádného z těchto případů není v tuto chvíli nic nového," řekl dnes k případům Tomáš Hulan, tiskový mluvčí pražské policie.

Loading...
Témata: Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama