Brutální útok v polepšovně: Pedagog skončil se šroubovákem v krku

Králíky (Orlickoústecko) - Policie vyšetřuje napadení ve Výchovném ústavu v Králíkách na Orlickoústecku. Dva mladíci v noci na dnešek zbili dva pedagogy a zranili je. ČTK to řekli zástupci policie a ústavu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Preventista a právník ústavu Jan Rytíř v tiskové zprávě uvedl, že čtrnáctiletý chlapec vběhl v noci do klubovny a vrazil vychovateli šroubovák do krku. Vychovatelka slyšela křik a běžela se podívat, co se děje. Útočník ji povalil na zem a kopal jí do hlavy a těla. Další 15letý mladík se k útoku na ženu přidal.

"Muž ročník 1971 utrpěl drobnou ranku na krku a vezl se na ORL do Ústí nad Orlicí. Šlo o centimetrovou ranku, tři centimetry od tepny. Nedošlo k nárůstu hematomu na krku, pacient byl zcela kompenzován v době našeho zásahu. Ženu jsme neošetřovali," řekla dnes mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová.

Policie je na poskytování informací skoupá, případ je v samém počátku a vyšetřovatelé ještě nevyslechli všechny svědky.

Výchovný ústav pečuje o děti starší 15 let se závažnými poruchami chování, u nichž byla nařízena ústavní výchova nebo uložena ochranná výchova. Do výchovného ústavu může být umístěno i dítě starší 12 let, má-li uloženu ochrannou výchovu a v jehož chování se projevují tak závažné poruchy, že nemůže být umístěno v dětském domově se školou. Výjimečně, v případech zvláště závažných poruch chování, lze do výchovného ústavu umístit i dítě s nařízenou ústavní výchovou mladší 15 let. Výchovné ústavy se zřizují odděleně pro děti s nařízenou ústavní výchovou a uloženou ochrannou výchovou.

Ústav v Králíkách byl založen v r. 1898, je situován do malebného prostředí na pomezí Jeseníků a Orlických hor na úpatí Kralického Sněžníku a od počátku své existence slouží k převýchově obtížně vychovatelných dětí a mládeže. Děti jsou do našeho zařízení přijímány prostřednictvím Diagnostického ústavu.

"Hlavním pozitivem našeho Ústavu je jeho umístění ve městě Králíky. Při výchově dětí s poruchami chování, které jsou umisťovány do našeho Ústavu, je totiž jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících úspěšnost výchovy a resocializace, vytržení takového dítěte z patologického prostředí, ve kterém jsou děti, ať již vlivem nedostatečného rodinného zázemí či vlivem členství v asociálních partách, posilovány v rozvoji vzniku nejrůznějších závislostí a páchání protispolečenských činů," píše web vudds-kraliky.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama