Střelba na poště: Pachatel vyloupil pobočku, policie ho nedopadla

Jeseník - Na poštu ve Velkých Kuněticích na Jesenicku se nad ránem vloupal do pobočky České pošty neznámý ozbrojený pachatel či pachatelé. Podle místních obyvatel se ozvala z objektu pošty střelba kolem 3:30. Na místo přijela zásahová jednotka, podle starosty obce Jiřího Neumanna i mluvčího České pošty Iva Mravinace však na místě už nikoho nedopadla. Policie tuto informaci nechce potvrdit s tím, že se na místě stále vyšetřuje. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, škodu nemá pošta zatím vyčíslenu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle prvních informací se na poště po nočním vloupání zabarikádoval muž, který měl střelnou zbraň. Po příjezdu policie se ozvaly dokonce výstřely.

„Podle mých informací a podle toho, co jsem slyšel od občanů, se u budovy střílelo někdy nad ránem. Tedy kolem třetí hodiny či o půl čtvrté," řekl Českému rozhlasu starosta Velkých Kunětic Jiří Neuman.

"Mají tam na poště nějaké nové zabezpečovací zařízení, zřejmě tam vyjela policejní hlídka a odehrál se tam incident se střelbou. Policie poté uzavřela cestu a okolní místní komunikace zhruba do vzdálenosti sto metrů od objektu pošty a čekala na zásahovou jednotku. Poté poštu prošla a už tam podle mých informací nikoho nenašli, vyšla bez pachatele," řekl starosta obce.

Mluvčí České pošty však uvedl, že poštu někdo skutečně vyloupil, teď prý policisté se psy hledají pachatele i nábojnice, které by tam mohly po střelbě zůstat.

"Jde o jeden z nejmenších typů pošty, kterou provozujeme. Informaci o násilném vniknutí jsme dostali už v noci, naprostá většina malých pošt už je dnes napojena na centrální pult ochrany a při násilném vniknutí, když se vevnitř cokoliv pohne, tak o tom víme. Proto jsme také upozorňovali policii," uvedl ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama