To tady ještě nebylo: Příběh českého podvodníka, který převezl všechny

Praha - Tento muž loni v létě utekl z věznice! Nyní má na svědomí další geniální podvod. Co udělal jednačtyřicetiletý Vladimír Prokop?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Policie po Vladimírovi Prokopovi pátrá od 29. června loňského roku, kdy utekl z vězení v Hradci Králové. Zřejmě se mu nechtělo čekat ve vazební věznici na soud, a tak uprchl. Na útěku ale rozhodně nezahálel. Na falešný občanský průkaz se přihlásil na konkurz o místo ekonoma v Národním zemědělském muzeu, a ten také vyhrál.

"Jednalo se o člověka, který se prokázal jako vystudovaný inženýr ekonom," řekla TV Nova ředitelka muzea Eva Balaštíková. Nový ekonom se měl v muzeu, které vystavuje například sbírku traktorů, historické obaly na jídlo, nebo potravu pro kosmonauty, starat především o účty a peníze. A to také dělal. Jenže peníze posílal na svůj vlastní účet. Muzeum okradl o 10 miliónů.

Když se ředitelka dozvěděla o převodech peněz, zavolala policii. Ta přijela Prokopa do muzea zatknout. Seděl tady ve své kanceláři a do poslední chvíle nic netušil. Při zásahu ale na nic nečekal. Prokop se policistům vysmekl a začala honička přes celé muzeum.

Proběhl několika expozicemi a mířil do sálu, který se v současnosti opravuje. Tady prorazil dřevěné bednění, stále následován policisty. Přes rozestavěný sál zamířil na nouzové schodiště a po něm až do podzemních garáží. Na ulici vyběhl těmito vraty, přímo naproti sídlu ministerstva vnitra. Měl štěstí, okolo jelo taxi, do kterého nasedl. Policisté zůstali stát na chodníku. Mazaný Vladimír Prokop tedy zase uprchl z policejních pout.

Recidivista Vladimír Prokop jako účetní Českobratrské církve evangelické zpronevěřil deset milionů korun a měl jít na sedm let do vězení.

Loading...
Témata: krimi | podvod | Policie ČR
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama