Naléhavá výzva: Pomozte dopadnou nebezpečného lupiče, žádá policie

Praha - K neúspěšnému loupežnému přepadení samoobsluhy došlo ve večerních hodinách v sobotu 29. března letošního roku ve Vraném nad Vltavou. Oznámení zaslala Policie ČR redakci EuroZpráv.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Do prodejny potravin vstoupil pět minut po jednadvacáté hodině maskovaný muž. Na prodavače uvnitř obchodu namířil pistoli a pod hrozbou použití střelné zbraně požadoval vydání peněz z pokladny.

Přepadení prodejci toto odmítli a počali se ozbrojenému lupiči aktivně bránit. Za pomoci plastových přepravek se jim podařilo lupiče vytlačit ven z prodejny. Pistoli, kterou násilník ohrožoval prodavače, pak při útěku navíc zanechal na místě přepadení.

Jednání neznámého lupiče bylo zachyceno záznamovým zařízením. Z výpovědi osob, jakož i po vyhodnocení kamerového záznamu bylo zjištěno, že se jednalo pravděpodobně o mladšího muže, štíhlé, přibližně 185 až 190 cm vysoké postavy. Hovořil plynně česky, podle pohybů a používaných gest se zřejmě jednalo o praváka.

Oblečen byl do šedé mikiny s kapucí, tmavých kalhot a na nohou měl sportovní obuv v kombinaci bílé a tmavé barvy.

Případem se intenzivně od prvopočátku zabývají kriminalisté. Na místě činu se jim podařilo zajistit několik stop a v současné době prověřují zejména skutečnosti, které získali při samotném prvotním šetření. Další potřebné informace jim mohou poskytnout samotní svědci této události, kteří se v době přepadení nacházeli poblíž prodejny, ale rovněž i další občané.

Z tohoto důvodu se policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí, aby se jim případní svědci přihlásili. Informace k neznámému lupiči, ale i k samotnému případu přijme kterákoliv policejní služebna nebo je mohou sdělit osobně kriminalistům přímo na služebně v Jílovém u Prahy, případně je zatelefonovat prostřednictvím bezplatné tísňové linky Policie České republiky 158.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama