Vrah Barborky z Kmetiněvsi znovu udeřil

Praha - Pražská policie zatkla dva nebezpečné recidivisty. Jedním z nich je nechvalně proslulý vrah z Kmetiněvsi.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Robin ve svých 13 letech na Nový rok 2004 znásilnil a brutálně zavraždil spolužačku Báru z Kmetiněvsi. Když ho před několika lety pouštěli z pasťáku na svobodu, všichni se báli, že otřesný čin zopakuje. Je sice po chemické kastraci, změnil si jméno z Robina na Roberta, ale jeho agresivní sklony se projevují dál.

Podle policie má za poslední měsíce za sebou hned několik záznamů v trestním rejstříku. V lednu například s komplicem nalákal do auta muže, který právě vyhrál v herně peníze, a o výhru ho okamžitě oloupili.

V březnu letošního roku zas stanul před soudem poté, co se svojí přítelkyní okradl jejího šestaosmdesátiletého dědu. V ortelu za okradení seniora o 92 tisíc korun přitom stálo, že se mladík odsuzuje k tříletému trestu odnětí svobody s pětiletou podmínkou a dohledem probačního úředníka. Soudce, který měl případ na starost, se domníval, že podmínka bude mít pro Robina nápravný účinek. Jak vidno, domněnka se minula účinkem.

Teď si pro něj i pro jeho kumpána přišla policie. Zatýkání se ale neobešlo bez pořádné porce adrenalinu. Zatímco Robina alias Roberta zadrželi v jeho bytě na Proseku, jeho spolupachatele naháněla policie přes půl Prahy.

Došli si pro něj do Čerčanské ulice. Jeden z kriminalistů při zatýkání rozmlátil boční okénko, aby se na mladíka dostal, to ale neměl dělat. Pachatel totiž šlápl na plyn a jednoho z kriminalistů vláčel za autem.

Nezalekl se ani tehdy, když jeho kolega varovně vystřelil. Když kriminalistu setřásl, dupnul na plyn a ujel. Zatčení se tak opakovalo o něco později na Vinohradech.

A po předchozí zkušenosti to už nebylo žádné dva proti jednomu. Místo toho se na mercedes sesypal celý hrozen policistů, takže tentokrát už útěk nepřipadal v úvahu.

"Oba podezřelí jsou teď v cele předběžného zadržení a čeká se, jak soud rozhodně o jejich vazbě. Za loupežné přepadení jim hrozí až 10 let vězení," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrtvola v přehradě: Rakušané zjišťují totožnost ženy, mohla být z Česka

22.07.2019 14:52 Rakouské policii se stále nepodařilo určit totožnost ženy, jejíž tělo bylo koncem května vyloveno z…

Celníci naháněli pašeráka z Polska, prchal na kolečkových bruslích

22.07.2019 14:07 Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam…

Opilý řidič vletěl do policejního auta, stálo se zapnutými majáky u jiné…

22.07.2019 12:44 Aktualizováno Čtyřiatřicetiletý řidič v neděli na Příbramsku naboural do policejního auta, které stálo se…

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama