Žena měla šest hodin popíjet alkohol, v kočárku přitom měla kojence

Brno - Svým vlastním očím nechtěli v úterý večer věřit lidé v Brně. Spatřili tam totiž bosou a namol opilou ženu. To by ještě samo o sobě nebylo tak alarmující, kdyby u sebe opilá žena neměla kočárek s dvouměsíčním kojencem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Lidé okamžitě zavolali na tísňovou linku brněnských strážníků. Některým z nich totiž nebyl osud dítěte lhostejný. Podle jednoho ze svědků měla žena předtím popíjet alkohol celé odpoledne v tamním bistru.

"Strážníci okamžitě poznali, že je žena silně opilá. Nedokázala ani rovně stát, měla zcela zastřený pohled a jen s velkými potížemi hovořila. Navíc stála v rušné ulici uprostřed města úplně bosá, což hlídce vysvětlila pouze tím, že si koupila nové boty a záměrně si je zula. Strážníci pojali důvodné podezření ze spáchání trestného činu, protože dotyčná se evidentně nemohla o svého potomka postarat a porušila povinnosti vyplývající z péče o dítě," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Na místo dorazili také státní policisté. Ti nejen, že si převzali případ k došetření, ale navíc podrobili opilou ženu dechové zkoušce. Výsledek byl děsivý. Žena měla v dechu 2,19 promile alkoholu.

"Poslední podobný případ přitom strážníci v Brně zaznamenali na konci března, kdy kolem ležící opilé matky pobíhal teprve tříletý plačící chlapec. V lednu zase opilý muž upadl i s kojencem v náručí. V červnu loňského roku dokonce silně podnapilé ženě v Bystrci údajně spadlo pětiměsíční nemluvně na zem a sama ho ani nedokázala zvednout. Obdobně závažnou situací se přitom zabývali například i pražští státní policisté minulou sobotu," doplnil mluvčí.

Loading...
Témata: Alkohol | Policie ČR | děti
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama