Policie zadržela čtyři žháře, stojí i za přepadením poslíčků s pizzou

Pardubice - Pardubičtí policisté v těchto dnes zadrželi a obvinili čtyři žháře, kteří v Pardubicích zapalovali převážně popelnice. Povedení mladíci jsou navíc podezřelí i z krádeže a loupeže, přepadli totiž poslíčky s pizzou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Pardubickým kriminalistům se v pátek dopoledne podařilo dopadnout 4 podezřelé, kteří se k požárům na sídlišti Dubina a v Polabinách přiznali. Během výslechů vypluly na povrch další skutečnosti, které nás vedly k tomu, že parta čtyř mladých lidí ve věku 20 – 23 let byla obviněna z trestného činu krádeže, poškození cizí věci i z loupeže," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Dva z mladíků putovali do vazby, další dva jsou vyšetřováni na svobodě. Ne všichni byli u všech požárů. Někdy šel jeden a jindy zase druhý. Kriminalisté tak museli posuzovat jejich činy zvlášť.

"Parta mladých, nyní už obviněných mužů, je obviněna z 23 požárů velkoobjemových kontejnerů, při kterých byla škoda vyčíslena na částku okolo 220.000 korun, z požáru autobusu zaparkovaného v Bělehradské ulici v Polabinách, kde vznikla 200tisícová škoda, z vloupání do prodejny a následného odcizení 4 jízdních kol, kde škoda na poškozených a odcizených věcech dosahovala částky 90.000 korun. Nejzávažnější delikt, k němuž se přiznali, je loupež „poslíčků" rozvážejících piz­zy," doplnila mluvčí.

1. března dva z mladíků přepadli poslíčka s pizzou. Pod pohrůžkou násilí požadovali vydání peněz, v tomto případě ale neuspěli. Ve druhém případě, vyzbrojeni teleskopickými obušky a plynovou pistolí, vyrazili na loupež všichni čtyři.

Poslíčka s pizzou vylákali mladíci do obce Spojil. "Následkem loupeže vznikla škoda okolo 10.000 korun," doplnila policejní mluvčí.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama