Vraha Kateřiny prozradila cizí DNA na olíznuté obálce

Pardubice - Vrah mladé ženy chtěl zmást kriminalisty, ale přivedl je naopak na svou stopu. Miroslav Polcar už se přiznal, že zavraždil svou přítelkyni a poté ji zakopal v lese u Pardubic. Policisty k vrahovi, a zároveň příteli oběti, dovedla DNA - ale překvapivě ne jeho.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kriminalisty na správnou stopu, tedy k příteli Kateřiny, přivedl dopis s jejím občanským průkazem. Vrah ho poslal jejím rodičům, chtěl tím policisty zmást. "Třeba i ona jestli to neposlala, aby dala nějak vědět, že je v pořádku," tvrdil vrah i před kamerou.

Přitom v tu chvíli moc dobře věděl, kdo doklad poslal. Stejně jako to, co se Kateřině stalo. Všechno bylo součástí jeho plánu. Přibližně dvacet dnů po vraždě se totiž vydal do Nymburka. Na cestě pod Hradbami v Nymburce oslovil kolemjdoucího a chtěl po něm, aby mu nadepsal a zalepil obálku, aby se pak vyvaroval toho, že se na ní objeví jeho DNA, nebo otisky prstů.

Místo ale monitorovala bezpečnostní kamera, což vrah nevěděl. Občanka nakonec rodičům Kateřiny přišla z Kolína." Já jsem o tom taky přemýšlel - ten Kolín, je to blízko... Ona tam žila s přítelem, co s ním byla přede mnou," snažil se před kamerou vrah navést na špatnou stopu.

I to bylo součástí jeho plánu - shodit vinu na bývalého přítele ženy. Doklady pak vrah z Kolína odeslal rodičům mrtvé. A tím si nad sebou vynesl ortel.

Na dopise s občankou totiž policisté našli DNA, kterou už měli v databázi a tak se díky tomu i dalším výpovědím dostali až k příteli zavražděné Kateřiny. Na policii ho prý poznal právě muž, jehož genetické stopy kriminalisté znali.

Loading...
Témata: krimi | Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama