Ženy v ohrožení? Pražská policie vyšetřuje dva útoky

Praha - Pražští policisté pátrají po útočnících, kteří v Praze za poslední dva dny napadli hned dvě ženy. V jednom případě dívku dva násilníci osahávali a oloupili o kabelku, v obou případech se pak dívky nakonec útoku ubránily.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Ve čtvrtek 8. května 2014 kolem 22.hodiny a 30.minuty došlo k přepadení 18leté ženy v Praze 8 Bohnicích. Dívka si s největší pravděpodobností zkracovala cestu kolem porostu poblíž ulice Vratislavská, když jí zastoupila cestu dvojice neznámých mužů a požadovala vydání finanční hotovosti. Když žena nereagovala, jeden z lupičů ji udeřil pěstí a druhý okradl o kabelku," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Aby toho ale nebylo málo, útočníci poté dívku zalehli a začali ji osahávat na intimních místech. Dívka se ale začala aktivně bránit, což útočníky odradilo a dali se i s její kabelkou na útěk. Celou věc napadená dívka oznámila na policii, policisté teď po útočnících pátrají.

"Podle všeho by se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysoké cca 180 cm, střední postavy, snědé pleti. Jeden z útočníků měl údajně na sobě zelenomodrou kostkovanou bundu a modré kalhoty s laclem, druhý bílou či světle šedivou mikinu," doplnila mluvčí.

Další případ sexuálního napadení oznámila v pátek 9. května mladá žena z pražského Hloubětína. Útočník ji podle všeho sledoval už od tramvajové zastávky. Když dívka odemykala vchodové dveře do domu v Poděbradské ulici, muž ji napadl. Dívka se mu ale ubránila a křikem přivolala sousedy. Muž se dal v tu chvíli na útěk.

"Policie v této souvislosti pátrá po cca 160 cm vysokém muži, mírně zavalité postavy, kulatého obličeje, snědé pleti a krátce střižených vlasů. Hledaný měl podle všeho na sobě tmavě modré džíny, hovořil klidně plynulou češtinou," dodala Zoulová.

Případy prozatím pražská kriminálka nijak nespojuje. To se ale může postupem času změnit. Policie nabádá ženy k dodržování základních bezpečnostních pravidel.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama