Útok na taxikáře v Praze policie vyšetřovat nebude. Proč?

Praha - Pražská kriminálka pracuje od 21. dubna na případu loupežného přepadení taxikáře v pražských Hrdlořezích. Dvojice útočníků měla muže škrtit a poté ho oloupit o peníze. Jak se ale o několik týdnů později ukázalo, taxikář si celou věc vymyslel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Taxikář dostal zakázku přes dispečink kolem patnácté hodiny. Muže a ženu nabral v Hrdlořezích u supermarketu. Ujel s nimi ale jen několik desítek metrů. Poté ho dvojice měla ohrožovat blíže nespecifikovaným předmětem, o kterém se taxikář domníval, že jde nejspíš o zbraň. Údajně přitom došlo i na škrcení. Řidič nakonec přišel o kasírtašku s velikonoční tržbou, u sebe měl téměř dvacet tisíc korun," zněla zpráva ještě tentýž den, kdy jsme o případu informovali. Útočníkům se přitom mělo podařit utéct přes zahrádkářskou kolonii.

Ihned po údajné loupeži nasadili policisté služebního psa, ten ale nikoho nenašel. A dnes už je jasné proč. Taxikář si podle policie celou věc vymyslel.

"Na místo se sjelo několik policejních hlídek včetně kriminalistů z výjezdové skupiny a detektivové specializující se na loupežná přepadení. Policisté ohledali místo činu, pořizovali dokumentaci, zajišťovali stopy, které odesílali na expertizy, vyhodnocovali kamerové záběry z místa a okolí, hledali svědky a dokonce nechali expertkou na portrétní identifikaci vyhotovit takzvaný identikit. Čím déle na případu kriminalisté pracovali, tím více ale začaly vyplývat na povrch podstatné nepřesnosti. Nakonec se v úterý 6. května třiatřicetiletý taxikář přiznal, že si přepadení vymyslel. Ztratil totiž během jedné ze služeb finanční hotovost a neměl pak prostředky na zaplacení pronájmu koncese a služebního vozidla zaměstnavateli," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Když se ho kriminalisté zeptali, proč se nepřiznal dříve, tak řekl doslova: "Od prvního dne mi bylo jasné, že se přijde na to, že lžu. Ale vzhledem k humbuku okolo taxikářů, se rozjel takový sled událostí, že jsem prostě z tohoto kolotoče nemohl vystoupit."

Protože k žádné loupeži nedošlo, museli kriminalisté podle zákona vyšetřování případu odložit.

Loading...
Témata: krimi | Taxi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama