Bezdomovci si prošli peklem, trojice novodobých otrokářů je už ve vazbě

Hradec Králové - Soud poslal do vazby tři otrokáře z Hradce Králové. Ty v nelidských podmínkách zotročovali dva bezdomovce. Navíc si na ně brali vysoké půjčky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Trojice novodobých otrokářů z Hradce Králové skončila ve vazbě. Soud tam poslal devětačtyřicetiletou ženu i jejího devětadvacetiletého syna. O vazbě dalšího člena rodiny rozhodoval soud v nemocnici, protože je tam padesátiletý muž hospitalizovaný delší dobu. Byla na něj uvalená vazba a pracovníci vězeňské služby ho proto převezou do vazební nemocnice.

Všem třem hrozí za novodobé otrokářství až 12 let vězení. Vazba na ně byla uvalena, protože by mohli utéct, ovlivňovat svědky a nebo v podobných aktivitách pokračovat. Své otroky měli i na Slovensku, za což dostali podmíněný trest.

Podle policie rodina držela dva muže v otřesných podmínkách. Sebrala jim doklady a brala si na ně vysoké půjčky od nebankovních institucí. Bezdomovci pro ně museli tvrdě pracovat a pokud chtěli utéct, jejich věznitelé je brutálně zbili. Kriminalisté ani nevyloučili to, že poškozených lidí může být víc.

"Dva muži (50 a 29 let) a žena (49 let), kteří jsou ve vzájemném příbuzenském poměru, viní vyšetřovatel z toho, že si nejméně od května 2011 do července 2013 vytipovávali osoby v sociálně tíživé situaci bez domova a nabízeli jim 'pomoc' formou zajištění práce a ubytování. Tyto osoby většinou přebývaly na velkých vlakových nádražích a žily z důchodů nebo z dávek poskytovaných v hmotné nouzi. V okamžiku, kdy na nabídku oslovená osoba kývla, sebrali jí všechny doklady a odvezli jí pod příslibem sepsání pracovní smlouvy k sobě domů," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama