Nová fakta: Taxivrah se po vraždách projížděl v autě jedné z obětí

Praha - Pražští kriminalisté uvolnili v případu sériové vraždy taxikářů další informace. Podle všeho se vrah taxikářů pohyboval v taxíku zavražděného ještě více než hodinu a půl po vraždě. Policie zatím neví, proč se autem pohyboval zhruba hodinu v centru metropole.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tmavý Superb, kterým jezdil starší ze zavražděných taxikářů, vyjížděl ve čtvrtek 10. dubna ve 23:25 hodin z pražské Uhříněvsi, kde k vraždě došlo. Z nepochopitelných důvodů ho pak kamery zaznamenaly krátce před půlnocí ve Vinohradské ulici, když jelo směrem k Hlavnímu nádraží. V půl jedné ráno se pak auto objevilo na křižovatce ulic Lužická a Šumavská. Ve stejném místě se pak vůz objevil ještě krátce před 1 hodinou ráno.

"Detektivové prvního oddělení pražského krajského ředitelství hledají v souvislosti s vyšetřováním vražd další taxikáře, kteří jezdí na území hlavního města Prahy černým vozidlem Škoda Superb tzv. „jedničkové řady" (rok výroby 2001 – 2008) a mají nápis „TAXI" umístěný netypicky na hrazdě, tzv. příčníku – stejně jako to měl zavražděný taxikář. V případě, že na území metropole jezdí nějaký shodný vůz taxi, nechť se jeho majitel, či provozovatel bezodkladně ozve na bezplatnou tísňovou linku 158," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

"Detektivové tak žádají občany o svědectví v případě, že si někdo zastavil tento vůz taxi v časovém rozmezí od 23:30 hodin do 00:55 hodin a nechal se řidičem odvézt. Stejně tak kriminalisty zajímají i svědectví občanů, kteří mohli vozidlo v uvedenou dobu spatřit. Informace přijmou operátoři bezplatné tísňové linky nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR," doplnila mluvčí.

Loading...
Témata: Taxi | krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama