Nechal se zaměstnat v muzeu, kde prý kradl miliony. Konečně ho dopadli

Praha - Uprchlý trestanec, který pod ukradenou identitou dělal hlavního ekonoma v Národním zemědělském muzeu, už je zase za mřížemi. Dodnes ale policisté nenašli všechny peníze, které v muzeu zpronevěřil. Jeho původní trest se mu jistě prodlouží - stíhán totiž bude nejen za útěk, ale i za to, co na svobodě způsobil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Jmenuje se Vladimír Prokop, vystupoval ale i jako Libor Liška, Michal Soukup a zřejmě i pod dalšími jmény. Uprchlý trestanec policistům zmizel z muzea, kde dělal ekonoma. Dopadnout ho pak prý bylo složité.

"Hledaný muž využíval ke svému pobytu několikero adres - téměř desítku různých adres, na kterých se ale zároveň ukazoval víceméně náhodně," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté tak museli hlídat všechny. Až spadla klec. Policisté ho zadrželi v Praze ve Vinohradské ulici, když prý mířil do jedné z firem. Možná, že i z ní chtěl vyvést peníze.

Jakmile měl na rukou pouta, provedli kriminalisté domovní prohlídku tam, kde pobýval nejčastěji. A našli jeden a půl milionu v hotovosti. "V rámci prošetřování kriminalisté zadrželi téměř osm milionů korun z celkových 9,6 původně zpronevěřených," dodal mluvčí Hulan.

Ty vyvedl z národního zemědělského muzea, kde s ukradenou identitou dělal hlavního ekonoma. "Jednalo se o člověka, který se prokázal jako vystudovaný ekonom," potvrdila ředitelka muzea Eva Balaštíková.

Kriminalisté si ale myslí, že tenhle uprchlý trestanec toho na svobodě stihl mnohem víc - pod různými jmény. Proto prosí, aby se jim ozvali všichni, kdo se s Prokopem setkali. Původní trest mu tohle jeho počínání jistě prodlouží - nejen kvůli útěku a zpronevěře. "Dále se bude zpovídat také z toho, že ke svému podvodnému jednání použil ukradené identity," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Teď už je zase v cele, kde čeká, kolik let za mřížemi mu přibude ke třem, které mu zbývaly odsedět, než loni v létě utekl.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama