Nechal se zaměstnat v muzeu, kde prý kradl miliony. Konečně ho dopadli

Praha - Uprchlý trestanec, který pod ukradenou identitou dělal hlavního ekonoma v Národním zemědělském muzeu, už je zase za mřížemi. Dodnes ale policisté nenašli všechny peníze, které v muzeu zpronevěřil. Jeho původní trest se mu jistě prodlouží - stíhán totiž bude nejen za útěk, ale i za to, co na svobodě způsobil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jmenuje se Vladimír Prokop, vystupoval ale i jako Libor Liška, Michal Soukup a zřejmě i pod dalšími jmény. Uprchlý trestanec policistům zmizel z muzea, kde dělal ekonoma. Dopadnout ho pak prý bylo složité.

"Hledaný muž využíval ke svému pobytu několikero adres - téměř desítku různých adres, na kterých se ale zároveň ukazoval víceméně náhodně," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté tak museli hlídat všechny. Až spadla klec. Policisté ho zadrželi v Praze ve Vinohradské ulici, když prý mířil do jedné z firem. Možná, že i z ní chtěl vyvést peníze.

Jakmile měl na rukou pouta, provedli kriminalisté domovní prohlídku tam, kde pobýval nejčastěji. A našli jeden a půl milionu v hotovosti. "V rámci prošetřování kriminalisté zadrželi téměř osm milionů korun z celkových 9,6 původně zpronevěřených," dodal mluvčí Hulan.

Ty vyvedl z národního zemědělského muzea, kde s ukradenou identitou dělal hlavního ekonoma. "Jednalo se o člověka, který se prokázal jako vystudovaný ekonom," potvrdila ředitelka muzea Eva Balaštíková.

Kriminalisté si ale myslí, že tenhle uprchlý trestanec toho na svobodě stihl mnohem víc - pod různými jmény. Proto prosí, aby se jim ozvali všichni, kdo se s Prokopem setkali. Původní trest mu tohle jeho počínání jistě prodlouží - nejen kvůli útěku a zpronevěře. "Dále se bude zpovídat také z toho, že ke svému podvodnému jednání použil ukradené identity," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Teď už je zase v cele, kde čeká, kolik let za mřížemi mu přibude ke třem, které mu zbývaly odsedět, než loni v létě utekl.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po dívce (13) z Prahy. V pátek šla na nákup, domů se už…

21.01.2019 20:46 Policie pátrá po třináctileté Sabině Čonkové z Prahy. Od pátku se nevrátila domů a nikomu o sobě…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama