Vražedkyně miminek stále uniká. Děti házela do popelnice a příkopu

Rotava - Případ mrtvých novorozenců už několik let zůstává neobjasněn, přestože na něm pracuje policie dvou států. V roce 2011 bylo v Německu nalezeno mrtvé dítě zabalené v dece. Před dvěma lety pak někdo pohodil v Čechách blízko Rotavy na Sokolovsku další mrtvé novorozeně. Testy DNA pak potvrdily, že miminka byla sourozenci.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dnes by bylo oběma chlapcům dva a tři roky. To by ovšem o ně jejich matka musela stát. Děti usmrtila a zbavila se jich jako nepotřebných věcí.

"Jestli se jedná o ženu z Německa nebo Česka, se nám do této chvíle bohužel zjistit nepodařilo," uvedl Jan Meinel, mluvčí policie ve Zwickau.

Před třemi lety mrtvé miminko našel dělník v německém Schwarzenbergu v kontejneru s oděvy. U silnice blízko Rotavy na Sokolovsku v červnu předloňského roku druhé. V příkopu leželo zabalené do igelitové tašky novorozeně bez známek života. Oba případy spojila shoda DNA. Šlo o bratry.

Policisté obou zemí žádali veřejnost o informace, které by je přivedly na stopu matky. Třeba jestli si někdo nevšiml ženy ve vysokém stupni gravidity, která přestože porodila, žádné dítě u sebe nemá.

Jednou z mála stop, kterou kriminalisté mají, je deka, do které někdo tělíčko novorozeněte zabalil na německé straně Krušných hor. Vražedkyně ale spravedlnosti stále uniká.

"My nadále případ prošetřujeme a spolupracujeme s německými kolegy. Dále také porovnáváme další případy," uvedla pro TV Nova Zuzana Týřová, mluvčí PČR Karlovarského kraje.

V národní databázi jsou k dispozici vzorky DNA mrtvých sourozenců. Klíčový důkaz, který kriminalisté mohou kdykoliv porovnávat se vzorky DNA kohokoliv jiného, případně i dalších nalezených mrtvých dětí.

Kriminalisté pracují na několika verzích. Matkou dětí mohla být prostitutka nebo narkomanka, které obvykle své těhotenství tají.

Loading...
Témata: Vražda
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila střelce z Nemyčevsi, červnový zásah komanda byl dramatický

17.07.2019 11:04 Policie obvinila muže, který 17. června střílel na dvoře domu v Nemyčevsi na Jičínsku, z násilí…

Namol opilý cyklista ohrozil matku s kočárkem, skončil na záchytce

17.07.2019 10:07 Strážníci v Českých Budějovicích zadrželi opilého cyklistu, který ohrožoval chodce v parku Na…

Muž, jehož tělo bylo v přístřešku bezdomovců, byl zavražděn

16.07.2019 13:43 Muž, jehož tělo našli hasiči 6. července při likvidaci požáru přístřešku bezdomovců v Praze…

Cizinci posprejovali Karlův most. Barbarství, rozčílil se primátor Hřib

16.07.2019 12:07 Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama