Vražedkyně miminek stále uniká. Děti házela do popelnice a příkopu

Rotava - Případ mrtvých novorozenců už několik let zůstává neobjasněn, přestože na něm pracuje policie dvou států. V roce 2011 bylo v Německu nalezeno mrtvé dítě zabalené v dece. Před dvěma lety pak někdo pohodil v Čechách blízko Rotavy na Sokolovsku další mrtvé novorozeně. Testy DNA pak potvrdily, že miminka byla sourozenci.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie

Dnes by bylo oběma chlapcům dva a tři roky. To by ovšem o ně jejich matka musela stát. Děti usmrtila a zbavila se jich jako nepotřebných věcí.

"Jestli se jedná o ženu z Německa nebo Česka, se nám do této chvíle bohužel zjistit nepodařilo," uvedl Jan Meinel, mluvčí policie ve Zwickau.

Před třemi lety mrtvé miminko našel dělník v německém Schwarzenbergu v kontejneru s oděvy. U silnice blízko Rotavy na Sokolovsku v červnu předloňského roku druhé. V příkopu leželo zabalené do igelitové tašky novorozeně bez známek života. Oba případy spojila shoda DNA. Šlo o bratry.

Policisté obou zemí žádali veřejnost o informace, které by je přivedly na stopu matky. Třeba jestli si někdo nevšiml ženy ve vysokém stupni gravidity, která přestože porodila, žádné dítě u sebe nemá.

Jednou z mála stop, kterou kriminalisté mají, je deka, do které někdo tělíčko novorozeněte zabalil na německé straně Krušných hor. Vražedkyně ale spravedlnosti stále uniká.

"My nadále případ prošetřujeme a spolupracujeme s německými kolegy. Dále také porovnáváme další případy," uvedla pro TV Nova Zuzana Týřová, mluvčí PČR Karlovarského kraje.

V národní databázi jsou k dispozici vzorky DNA mrtvých sourozenců. Klíčový důkaz, který kriminalisté mohou kdykoliv porovnávat se vzorky DNA kohokoliv jiného, případně i dalších nalezených mrtvých dětí.

Kriminalisté pracují na několika verzích. Matkou dětí mohla být prostitutka nebo narkomanka, které obvykle své těhotenství tají.

Témata: Vražda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama