Zdrhej, už slyším houkačky: Z přestupku byl nakonec lup za půl milionu

Praha - Pražští policisté pronásledovali v sobotu auto kvůli přestupku, ve voze našli kradené věci za půl milionu korun. V autě byl třicetiletý muž s bohatým trestním rejstříkem, včetně řízení pod vlivem drog, a pětadvacetiletá žena se zákazem řízení také kvůli drogám. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Dopadení se přiznali k vyloupení několika domů a aut.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Včera v podvečer ujížděl řidič osobního auta Audi před muži zákona kvůli tomu, že nerespektoval dopravní značku. Při tom dojel až do ulice K Hádku, kde se spolujezdkyní zaparkovali, uzamkli auto a dali se na útěk se slovy „zdrhej, už slyším houkačky".

Toto jednání bylo velice podezřelé jednomu ze starousedlíků, který velice dobře věděl, že takové auto do jejich ulice nepatří. Proto o tomto podivném chování informoval prostřednictvím linky tísňového volání 158 policisty. Na místo se sjelo hned několik hlídek policistů pohotovostní motorizované jednotky k pátrání po zmiňované dvojici.

Díky podrobnému popisu policisté dvojici zanedlouho našli a zadrželi u tamního marketu. Muž (30) a žena (25) se nejprve tvářili, že vůbec nevědí, oč jde. To jim ale dlouho nevydrželo. Policisté u nich totiž zajistili luxusní telefon. O tom následně zjistili, že ho postrádá jeho oprávněný majitel od chvíle, kdy mu někdo vykradl ve středočeských Senohrabech jeho nemovitost. Z té mu krom tohoto telefonu odnesl ještě další věci v celkové hodnotě téměř půl miliónu korun.

Policisté se při rozhovoru s poškozeným dozvěděli, že mu pachatel, nebo pachatelé odcizili i čtvero luxusních hodinek v hodnotě několika stovek tisíc korun. A v tu chvíli sklapla pomyslná klec definitivně. Policisté totiž u zadržených dvoje tyto hodinky zajistili, by co víc, každému jednomu z nich v tu chvíli zdobily zápěstí ruky. Další věci pocházející z této krádeže našli „péjáci" uvnitř odstavené Audiny.

Ještě před předáním středočeským kolegům se dvojice doznala k nedávné krádeži vloupáním do domu v Říčanech a k vykradení několika zaparkovaných vozidel v hlavním městě. Na obvodní oddělení proto policisté pohotovostní motorizované jednotky dvojici převáželi pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V objasňování a prokazování tohoto a možná i dalšího protiprávního jednání už nyní pokračují středočeští kriminalisté.

Nutno zmínit, že zadržený není policistům vůbec neznámou osobou. Nejen, že má poměrně pestrý trestní rejstřík, ve kterém převažují delikty majetkového charakteru. „Péjáci" ho navíc před několika týdny opakovaně řešili za jízdu pod vlivem návykových látek, konkrétně pervitinu. Stejně je na tom i mužova souputnice, která má vysloven dlouhodobý zákaz řízení motorových vozidel, taktéž pro jízdu pod vlivem drog, informuje web policie.cz.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama