Žena v Hradci pobodala muže. Pomoc si zavolal z posledních sil

Hradec Králové - Královéhradečtí kriminalisté od úterý vyšetřují další pokus o vraždu. V jednom z tamních bytů žena brutálně pobodala muže. Vážně zraněný muž si pak ještě na útěku stihl přivolat pomoc.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"V úterý 17. 6. 2014 došlo v odpoledních hodinách v jednom z panelových domů na Moravském předměstí v Hradci Králové k vraždě ukončené ve stadiu pokusu. Královéhradečtí kriminalisté ještě téhož dne zahájili trestní stíhání 45leté ženy, která je obviněna z toho, že 47letému muži zasadila 5 bodnořezných ran, které pro něho byly dle vyjádření lékaře život ohrožující," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Vše se odehrálo poté, co celou noc a celý den žena s mužem popíjeli alkohol. V odpoledních hodinách se ale dvojice začala hádat.

"Žena totiž nechtěla, aby muž, který je bez domova, u ní ještě dále přebýval. Po vzájemném slovním i fyzickém napadání si žena šla do kuchyně pro nůž s 21cm čepelí a vrátila se se slovy: „Jestli neodejdeš, tak tě bodnu." On měl odpovědět: „Tak to zkus." Těžce zraněný muž pak z bytu utekl a přivolal si lékařskou pomoc," doplnila mluvčí.

Pachatelka policistům uvedla, že s nimi byl v bytě ještě jeden muž. Mělo by se jednat o Petra Baláže (36) z Hradce Králové. Policisté ho ten den kontrolovali v jednom z hradeckých obchodních center. Od té doby se po něm ale slehla zem.

"K řádnému objasnění události, zejména před činem, žádají kriminalisté tohoto muže, aby se jim přihlásil a poskytl jim potřebné svědectví. Obviněná žena byla již v minulosti za agresivní chování v opilosti odsouzena k podmínečném trestu odnětí svobody. Způsobila jiné ženě těžkou újmu na zdraví. Okresní soud rozhodl o jejím vazebním stíhání a v případě odsouzení jí hrozí až 18leté vězení," dodala na závěr Ježková.

Loading...
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama