Žena v Hradci pobodala muže. Pomoc si zavolal z posledních sil

Hradec Králové - Královéhradečtí kriminalisté od úterý vyšetřují další pokus o vraždu. V jednom z tamních bytů žena brutálně pobodala muže. Vážně zraněný muž si pak ještě na útěku stihl přivolat pomoc.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

"V úterý 17. 6. 2014 došlo v odpoledních hodinách v jednom z panelových domů na Moravském předměstí v Hradci Králové k vraždě ukončené ve stadiu pokusu. Královéhradečtí kriminalisté ještě téhož dne zahájili trestní stíhání 45leté ženy, která je obviněna z toho, že 47letému muži zasadila 5 bodnořezných ran, které pro něho byly dle vyjádření lékaře život ohrožující," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Vše se odehrálo poté, co celou noc a celý den žena s mužem popíjeli alkohol. V odpoledních hodinách se ale dvojice začala hádat.

"Žena totiž nechtěla, aby muž, který je bez domova, u ní ještě dále přebýval. Po vzájemném slovním i fyzickém napadání si žena šla do kuchyně pro nůž s 21cm čepelí a vrátila se se slovy: „Jestli neodejdeš, tak tě bodnu." On měl odpovědět: „Tak to zkus." Těžce zraněný muž pak z bytu utekl a přivolal si lékařskou pomoc," doplnila mluvčí.

Pachatelka policistům uvedla, že s nimi byl v bytě ještě jeden muž. Mělo by se jednat o Petra Baláže (36) z Hradce Králové. Policisté ho ten den kontrolovali v jednom z hradeckých obchodních center. Od té doby se po něm ale slehla zem.

"K řádnému objasnění události, zejména před činem, žádají kriminalisté tohoto muže, aby se jim přihlásil a poskytl jim potřebné svědectví. Obviněná žena byla již v minulosti za agresivní chování v opilosti odsouzena k podmínečném trestu odnětí svobody. Způsobila jiné ženě těžkou újmu na zdraví. Okresní soud rozhodl o jejím vazebním stíhání a v případě odsouzení jí hrozí až 18leté vězení," dodala na závěr Ježková.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama