Vrah Roma ze Svitav byl po 13 letech předčasně prouštěn na svobodu

Pardubice - Vlastimil Pechanec, který byl v roce 2003 odsouzen na 17 let za rasovou vraždu Roma ve Svitavách, opustil dnes odpoledne pardubickou věznici. Byl podmíněně propuštěn. Soud mu stanovil zkušební dobu na šest let.

Diskuze zablokovaná

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie

"Je to velká úleva," řekl Pechanec po propuštění novinářům s tím, že vydá tiskové prohlášení Stále trvá na tom, že je nevinný, do konce roku chce požádat o obnovu procesu.

Od věznice Pechance v 14:45 odvezl bílý pickup, který pro něj přijel. Podle svých slov Pechanec pojede za rodinou do Svitav.

Pechanec byl za vraždu zatčen v roce 2001, od té doby seděl ve vazební cele, kterou po odsouzení vyměnil za celu v klasické věznici. Pechanec za mřížemi evidentně sekal latinu - dostal totiž 35 od vedení věznic, kterými prošel, dohromady 35 kázeňských pochval a ani jeden trest.

Pechanec už má zajištěnou i práci v jedné ze svitavských firem, bydlet bude u matky. Za 13 let za zdmi věznic vystřídal hned několik káznic - seděl mimo jiné ve Valdicích nebo na Mírově.

Pozůstalým po Ottu Absolonovi stále splácí náhradu škody. Protože byl Pechanec od začátku do konce bezproblémový vězeň, nemusí ani chodit k probačnímu úředníkovi, jenom nesmí šest let spáchat trestný čin.

Pechanec měl v momentě, kdy se dozvěděl, že je volný, slzy na krajíčku. Je ovšem zajímavé, že na jednání o předčasném propuštění dnes dorazili jen novináři, neukázal se nikdo z Pechancových přátel ani z pozůstalých po jeho oběti.

Vlastimil Pechanec zavraždil Ottu Absolona v roce 2001 před jednou svitavskou diskotékou. Bodl ho tak nešťastně, že Rom druhý den v nemocnici zemřel.

Témata: rasismus | Vražda
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama