Vrah unikl. Brutální vražda krásné prostitutky Evy je promlčena

Praha - Dvacet let stará vražda se dneškem definitivně stane kriminalistickým pomníčkem. A vrah patrně zůstane neodhalen. Duše Evy Manové a její nešťastný otec, který tu po ní zůstal, musí doufat už jen v to, že existuje i jiná než světská spravedlnost.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Vražda se stala 8. července 1994 v Praze. Do hlavního města přijela Eva jako čerstvě dostudovaná zdravotní sestra z Jihlavy. Ale práce v nemocnici ji nezajímala. Byla mladá a krásná a rozhodla se tyhle devizy prodat jako prostitutka.

Řemeslo provozovala v pronajatém bytě na pražském Zahradním městě. Prahy si ale Eva příliš neužila. V bytě, ve kterém se scházela se svými zákazníky, 8. července 1994 zemřela. Policie nikdy nezveřejnila přesnou příčinu smrti, ale Eva patrně zemřela ve velkých bolestech. Vrah ji brutálně ubil.

"Ukázali nám jen její fotky z místa vraždy a byli jsme na pitevně. Bylo to strašné. Musela umírat ve strašných bolestech," řekl Blesku otec dívky Vítězslav Man. S tím, že vraha své dcery asi nikdy nepozná, je prý už smířený.

Otec neměl tušení, čím se v Praze jeho dcera živí. Ta to utajovala a když se to později dozvěděl od policie, byl to pro něj šok. Kdo však o její skutečné obživě věděl, byl Evin přítel Richard Ž. Eva se dokonce nechala vyfotit před dveřmi jeho kanceláře pro pronájem automobilů. Navenek to vypadalo, že má slušnou a stálou práci. Bydlela s ním ve společném bytě, který byl jiný než ten "služební".

Z okruhu podezřelých policisté tehdejšího přítele Evy Richarda Ž. vyloučili. Otec dívky je přesvědčený, že právě on ji zneužíval k prostituci. Blesku také prozradil, že policisté na místě vraždy našli přívěšek, který jeho dceři nepatřil. Byl její kamarádky, se kterou prý měla krátce před vraždou hádku.

O vraždu se elitní vyšetřovatelé zajímali ještě před rokem, kdy přijeli vzít Vítězslavovi Manovi a sestře Evy DNA. Odvezli si znovu také klobouk a hodinky, které už jednou zkoumali. Přesto ani opakované vyšetřování nevedlo k objasnění toho, kdo Evu Manovou zabil.

Policisté se zaměřili i na zmiňovaný přívěšek - polodrahokam chalcedon v závěsném košíčku ze žlutého kovu. Evě prokazatelně nepatřil. Zvláštní byla i další stopa - čtyři karafiáty, které jí kdosi donesl. Tedy sudý počet používaný ke smutečním účelům.

Zabil Evu Manovou zákazník? Nebo je za brutálním ubitím mladé dívky někdo, koho dobře znala? Ať tak či tak, do vězení ho to už nedostane. Snad na něj tedy dosáhne nějaká vyšší spravedlnost.

Témata: krimi | Vražda | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama