V Praze se ztratil další taxikář. Nová oběť sériového vraha?

Praha - Alarmující zprávu dnes vydali pražští policisté. Vyhlásili pátrání po dalším pražském taxikáři. Od pondělního rána se po něm slehla země. Policie pátrá po něm i po jeho voze. Dokonce i v zahraničí.

Přidejte svůj názor

Takto vypadá klíčová osoba v příapdu taxivraha

Udeřil vrah taxikářů znovu? Policisté sice další zmizení pražského taxikáře Miloše Nováka oficiálně nedávají do souvislosti s nedávnými vraždami taxikářů, ale ta myšlenka se přímo vybízí. Stal se devětadvacetiletý muž další obětí sériového vraha?

Miloše Nováka svědci viděli naposledy v pondělí časně ráno v Praze 6. Bez přesnějšího vysvětlení policie ale uvádí, že se muž ještě v pondělí večer pohyboval na území České republiky. Od té doby o něm však nikdo nic neví a nenašlo se ani jeho auto.

O zmizení muže se policisté dozvěděli v úterý večer. Případ si převzali detektivové prvního oddělení pražské kriminálky. Ti nevylučují, že si taxikář udělal "soukromou cestu do zahraničí", takže požádali o pomoc s pátráním i sousední státy. Zatím ale není potvrzeno, že by muž vycestoval za hranice.

"Mladík se živil jako taxikář a používal osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Dublo s registrační značkou 2SX 8818," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková. Miloš Novák je vysoký 170 až 175 centimetrů, střední postavy. Má hnědé vlasy a hnědé oči. "Zvláštním znamením je jizva na břiše a jizva na čele. Má mateřská znaménka na levém a pravém předloktí a kožní defekt na pravém a levém lýtku vpředu," doplnila mluvčí.

"Touto cestou žádáme širokou veřejnost o poskytnutí informací, které by mohly vést k vypátrání jeho pobytu nebo pohybu. Informace přijmou kdykoliv operátoři tísňové linky 158 nebo policisté na kterékoliv služebně Policie ČR," obrací se policejní mluvčí na veřejnost s prosbou o pomoc. Policie přitom pátrá nejen po muži, ale i po jeho voze.

Policie přitom už několik měsíců pátrá po vrahovi tří taxikářů v Praze. První vražda se odehrála na počátku roku. Tělo taxikáře našli policisté v Lužické ulici na pražských Vinohradech. Další dvojice taxikářů byla zavražděna v noci na 11. dubna letošního roku. Jejich těla ležela několik desítek metrů od sebe poblíž ulice K Netlukám.

Policie už dokonce zveřejnila podobiznu muže, kterého v souvislosti s vraždami hledá. "S největší pravděpodobností se jedná o důležitého svědka. Policisté nicméně nevylučují, že by to mohl být samotný pachatel," podotkla mluvčí Hana Jeřábková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama