Sexuální útoky v Praze: Podezřelý se přihlásil sám, po výslechu byl propuštěn

Praha - Policisté propustili zadrženého dvaadvacetiletého muže, který je podezřelý ze tří sexuálních útoků na ženy v Praze. Mladík se policistům sám přihlásil na jedné z policejních služeben na Zlínsku poté, co se informace o pátrání po něm objevila v médiích. Po výslechu kriminalisté muže neobvinili a propustili, sdělil ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté mladíka převezli do hlavního města, kde při výslechu zjistili "nové, pro celý případ velice podstatné skutečnosti".

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Na jejich základě podle Hulana mladík nakonec nebyl obviněn, a to minimálně do doby, dokud kriminalisté tyto skutečnosti neověří. Podle televize Prima a Nova dorazilo na policii potvrzení od zaměstnavatele podezřelého, že byl v době útoku na pracovišti ve Zlíně. Mladík prý tvrdí, že muž na záběrech z bezpečnostních kamer je mu jen velice podobný.

První útok se stal ve stanici metra Muzeum, kde si muž podle policistů vyhlédl ženu, které sáhl pod sukni na genitálie. Pak hned utekl. Druhé napadení se stalo na eskalátorech ve stanici Můstek, kde prý muž nejdříve olízl napadené vnitřní stranu stehen.

Třetí napadení se stalo u schodů ve vestibulu stanice metra Muzeum, kde muž podle policie bez varování natlačil mladou dívku ke zdi, nadzvedl jí sukni a osahával genitálie. "Dívka se ale bránila a velice nahlas zakřičela. Toho se útočník zalekl a utekl," doplnil Hulan.

Mravnostní kriminalita (používán i pojem sexuální kriminalita) je druhem kriminality, která hluboce zasahuje do nejcitlivější sféry osobní integrity. Osobní svoboda a lidská důstojnost jsou společenské atributy chráněné ve všech demokratických zemích základním zákonem státu tj. ústavou nebo listinou práv a svobod nebo jinou modifikovanou podobou, např. deklaracemi práv a svobod člověka.

Porušování osobní svobody a lidské důstojnosti je velmi citelně vnímáno společností daného státu, ale také mezinárodním společenstvím. Obě společenství se pak proti porušování těchto práv a svobod brání zákonnými prostředky.

Mravnostní trestné činy vzhledem ke svému charakteru, ale především vzhledem k jejich dopadům na chráněný zájem (život a zdraví člověka, svobodu v rozhodování o sexuálních stycích, mravní vývoj mládeže a další) jsou zařazovány mezi nejzávažnější trestné činy s vysokou tzv. typovou škodlivostí.

Jejich škodlivý následek je patrný bezprostředně po jejich spáchání, mnohem závažnější jsou však možné následky v podobě akutního nebezpečí vzniku vývojových psychických poruch či různých traumatizujících poškození, uvedl pravniprostor.cz.

Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po dívce (13) z Prahy. V pátek šla na nákup, domů se už…

21.01.2019 20:46 Policie pátrá po třináctileté Sabině Čonkové z Prahy. Od pátku se nevrátila domů a nikomu o sobě…

Loupež v Karlových Varech: Pachatel vykradl zlatnictví, je na útěku

21.01.2019 20:42 V Karlových Varech v Západní ulici dnes vpodvečer neznámý pachatel přepadl a vykradl zlatnictví.…

Podnapilý muž se polil hořlavinou v Tursku u Prahy, zadržela ho policie

21.01.2019 17:09 Podnapilý muž se dnes odpoledne v Tursku nedaleko Prahy polil hořlavinou. Zda se chtěl i zapálit,…

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama