Matka zaplatila falešnou tisícovkou, stopa vede k jejímu synovi (16)

Český Krumlov - Vlastní matku podvedl šestnáctiletý mladík z okolí Českého Krumlova. Aniž by o tom věděla, podstrčil jí padělanou tisícikorunu. Vše vyšlo najevo, když s ní žena platila nákup. Jihočeská policie už mladíka obvinila z padělání peněz a hrozí mu vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mladík tvrdil, že falešnou tisícikorunu našel, když byl na procházce - že prý ležela u silnice. Místo toho, aby jí odnesl na policii, ji podstrčil vlastní matce. Počkal, až bude sám doma. Padělek pak strčil do sklenice, kam si matka schovávala peníze na nákupy.

"Neudělal to jen tak, aby jí přilepšil. Naopak z té sklenice vzal pravou tisícikorunu, kterou použil pro vlastní potřebu," vysvětlil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Vše vyšlo najevo, když se matka pokusila zaplatit za nákup. Prodavačka ihned pochopila, že se jedná o padělek.

Nicnetušící matce tak syn přivodil pěknou ostudu. Musela se asi hodně divit, když policie zjistila, že ve všem má prsty její šestnáctiletý syn. Podobně zpackaných pokusů udat falešné bankovky je přitom v policejních spisech několik.

Jiný mladík z jižních Čech chtěl oklamat své věřitele a tak si peníze došel vytisknout do informačního centra. Tiskl je ale pouze z jedné strany. Je až neuvěřitelné, že si toho věřitelé všimli až druhý den. Bankovky strčil do obálky a při předávání je ještě drze naoko spočítal. A jak to tehdy celé vysvětlil? "Byl jsem v hodně zoufalý situaci a nechtěl jsem přijít o přítelkyni a její dceru. Chtěl jsem si pouze koupit čas. Nic víc," řekl po odhalení.

Témata: krimi | Padělky | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama