Brutální napadení invalidy v České Lípě, NOVÉ INFORMACE +VIDEO

Česká Lípa - Česká Lípa zažila drama na jedné z tamních ulic. Ve čtvrtek kolem 15.50 kontaktoval 26letý mladík policisty a informoval je o tom, že byl ve stejný den kolem 14. hodiny okraden a napaden svým známým. Ten ho kopnul ho přímo do obličeje. Muži si nejdřív nadávali, a pak došlo i k fyzickému útoku.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

Údajně Rom napadl a okradl vozíčkáře u OD Andy v České Lípě 31.7.2014

Vozíčkáře se zastal jeho doprovod. Celý incident natočil kolemjdoucí, který pak video umístil na portál youtube. Už ho viděly téměř tři tisíce lidí a mnozí z nich jsou jím dost pohoršení.

Hlavně z toho důvodu, že podle nich měl autor videa zasáhnout a pomoct vozíčkáři a jeho přítelkyni. Natočený incident už v současnosti řeší policie. Případ totiž může souviset s tím, který včera odpoledne oznámil sedmadvacetiletý vozíčkář.

"Na lince 158 jsme obdrželi oznámení o krádeži. Muž policistům sdělil, že byl okraden svým kamarádem. Měl mu odcizit dvě stravenky," sdělila mluvčí policie v České Lípě Veronika Blažková. Zda toto oznámení souvisí s videem policie prověřuje.

Podle vyjádření okradeného stravenku dostal od neznámého člověka před Kauflandem poté, co on a jeho společník prosili o peníze nebo nějaké jídlo. Po dvou stravenkách dostali oba muži a on si ty své uložil do baťůžku. Když po nějaké době zjistil, že mu stravenky chybí, obvinil z krádeže svého známého a dostal se s ním do sporu.

Tento muž se ho pak podle informací policie snažil kopnout do oblasti hlavy a oznamovatel jeho útok vykryl rukama. Žádné zranění mu tím nevzniklo a útočník pak utekl. Policistům si na tento incident ve čtvrtek nepostěžoval, protože ho prý více trápily odcizené stravenky. Oznamovatel zná útočníka jen křestním jménem a policisté nyní po jeho totožnosti pátrají. 

Strážníci událost neviděli, i když se stala přes ulici od služebny. Vydali ale prohlášení, že se domnívají, že incident byl sehraný, možná po domluvě s autorem nahrávky. Trojici z videa, dva muže a mladou ženu, prý dobře znají a ten den je kontrolovali kvůli volně pobíhajícímu psovi. „Všichni tři se znají. Vyšetřuje to státní policie. Víc k tomu říkat nebudeme," řekla včera mluvčí českolipské radnice Kristýna Brožová.

Zdroj: YouTube
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama