Krvavá rvačka v centru Prahy. Afričani skončili v krvi

Praha - Krvavá rvačka se ráno odehrála v centru Prahy. Před očima mnoha svědků se popralo několik cizinců. Jeden skončil s bodnou ranou v boku, druhý se zraněním na hlavě. Policisté nyní zjišťují, kdo byl vlastně útočníkem a kdo napadeným.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Půl šesté ráno, roh Kozí a Dlouhé ulice v centru metropole. Místo, kde je i v tuto hodinu kvůli hudebním klubům velmi rušno. Jako první ke rvačce přijeli strážníci. Ti od sebe dva krvácející muže museli odtrhnout. Jeden pochází z Konga, druhý z Angoly. "Hlídka ihned zakročila a za pomoci donucovacích prostředků zabránila dalšímu napadání. Strážnici agresivnímu z mužů přiložili služební pouta," popsal zásah mluvčí městské policie Jan Čihák.

Jenže tím celá rvačka neskončila. Muž, kterému tekla z boku krev, byl velmi agresivní a před několika policisty dokonce znovu zaútočil na svého rivala, který ležel spoutaný na zemi. "S bodnými ranami převezli muže narozeného v roce 1984 na oddělení ARO všeobecné fakultní nemocnice. Dále byli po akutním ošetření převezeni další dva muži do nemocnice na Františku. Jeden s úrazem hlavy a druhý z důvodu psychického rozrušení," uvedla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Třetí zraněný muž se ke rvačce nejspíš jen připletl. Zatím není vůbec jasné, kdo byl vlastně při incidentu útočníkem a kdo se jen bránil. "Jednoho z mužů z incidentu máme zajištěného nicméně nyní nemůžeme s jistotou říci, zda-li je to pachatel nebo poškozený," říká mluvčí policie Jan Daněk.

Záhadou zůstává také to, jak vlastně jeden ze rváčů přišel k bodnému zranění. Svědci totiž žádný nůž ani jinou bodnou zbraň neviděli. "Říkali, že nenašli žádnou zbraň, kterou byl pořezaný, ale myslím si, že to byl spíš střep než nůž, protože to nebylo nijak hluboké zranění. A těch ran měl hodně," uvedl svědek incidentu.

Podle police jsou na tomto místě konflikty a to zejména mezi cizinci velmi častou záležitostí. Strážnici proto v těchto místech často hlídkují. Teď bude předmětem vyšetřovaní, jak vlastně k celé rvačce došlo.

Loading...
Témata: krimi | Praha
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama