Útočník na vozíčkáře nebyl Rom. Sebral mu stravenky

Česká Lípa - Žádný Rom. Vozíčkáře, kterého měl na ulici zkopat neznámý útočník, odmítl, že by se jednalo o Roma. Tím je vyvráceno původní tvrzení autora videa celého incidentu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Záběr z videa útoku

Po internetu před pár dny začalo kolovat video s názvem "Rom napadl a okradl vozíčkáře u OD Andy v České Lípě ". Autorem videa je Radek Bachtík. Ten tvrdil, že útočníkem byl Rom, který byl agresivní na vozíčkáře i jeho přítelkyni.

Jenže vše je úplně jinak. Napadený muž kontaktoval policii, kde nahlásil krádež dvou stravenek. O ty ho měl připravit jeho známý.

Policisté se muže u výslechu zeptali, zda byl napaden. "Policisté tak reagovali na v pátek zveřejněnou videonahrávku o napadení českolipského vozíčkáře Romem. Na takto konkrétní otázku oznamovatel potvrdil, že napaden byl, a to v souvislosti s již oznámenou krádeží stravenek. Podle jeho vyjádření stravenku dostal od neznámého člověka před Kauflandem poté, co on a jeho společník prosili o peníze nebo nějaké jídlo," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

"Podle napadeného se v žádném případě nejedná o muže romské národnosti. Tudíž, informace o tom, že vozíčkáře napadl Rom, není pravdivá. Autor, který tuto náhodně pořízenou nahrávku incidentu rozšířil, o národnosti útočníka jen spekuloval," dodala.

Zdroj: YouTube
Témata: krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama