Žena, která otrávila dceru fridexem, dostane15 let

Praha - Za lednový pokus o vraždu tříleté dcery jedovatým fridexem si mladá žena z Českých Budějovic odpyká 15 let vězení. Původní trest jí dnes o tři roky zpřísnil odvolací Vrchní soud v Praze. Není to první případ, kdy se matka pokusila zavraždit svou dceru tím, že ji nutila požít fridex. Žena z Karlovarska byla v minulosti za takový čin odsouzena na 17 let. Rozsudek je pravomocný.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Ženě hrozilo 15 až 20 let odnětí svobody nebo i výjimečný trest, českobudějovický krajský soud jí ale v květnu uložil jen dvanáctileté vězení - mimo jiné proto, že její dítě nakonec nezemřelo. Podle předsedy odvolacího senátu Jiřího Lněničky to však nebyl dostatečný důvod k tomu, aby matka dostala trest pod spodní hranicí trestní sazby.

"Jsou zde přítomny okolnosti, které jsou skutečně mimořádné. Hlavně to, že trestná činnost obžalované směřovala proti velmi zranitelné oběti - jejímu vlastnímu dítěti, které takový likvidační a agresivní útok vůbec nemohlo očekávat," odůvodnil zvýšení trestu.

Žena (23) před soudem k okolnostem spojených s lednovou událostí nechtěla vypovídat. "Strašně toho lituji, strašně mě to mrzí. Dceru miluju, udělala bych pro ní cokoliv," řekla jen. Přesně nedokázala vysvětlit, proč se pro tento čin rozhodla.

Své dceři nejprve přimíchala fridex do jogurtu. Dítě jej snědlo a žena navíc ještě přilila fridex do vody se šťávou. Dcera ji odmítla pít, stěžovala si, že jí nechutná. Žena před soudem uvedla, že byla ve svém životě zklamaná. Vyprávěla, jak ji nejprve týral její adoptivní otec a klidné chvíle jí prý ne vždy poskytovalo i manželství. "Ze začátku byl vztah v pořádku. Ale když se nám narodila dcera, tak mě manžel bil, nadával mi. Podala jsem i několikrát trestní oznámení na policii," řekla obžalovaná.

"Byla jsem pod vlivem léků v kombinaci s alkoholem, neboť jsem neunášela svou životní situaci. V osudný den jsem vůbec nevěděla, co činím. Prosím soud o šanci dokázat mým dětem, že to, co se stalo, jsem neudělala úmyslně," řekla dnes odvolacímu senátu plačící žena, která má vedle tříleté dcerky i rok a půl starého syna.

Podle psychologů při činu na děvče nejspíš přenesla agresi, kterou pociťovala vůči manželovi. Zřejmě prý také žárlila na city, jež manžel dítěti projevoval.

Obhájce ženy dnes tvrdil, že skutek spáchala pod vlivem duševní poruchy. Poukázal na její dlouhodobé psychické problémy, pokusy o sebevraždu i sklony k sebepoškozování. Ženu v dětství odložili adoptivní rodiče, když se jim narodilo vlastní dítě. Její manželství také nebylo v pořádku - manžel se přiznal, že ji několikrát napadl. Znalci ale už dříve uvedli, že při činu matka dobře věděla, co dělá.

Loading...
Témata: Vražda | Věznice
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze…

18.09.2019 09:57 Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v…

Drama v Opavě: Opilé matce vypadlo dítě z kočárku. Nechala ho na zemi a…

16.09.2019 15:00 V Opavě upadla na zem opilá matka a přitom převrhla kočárek s pětiměsíční dcerou. Dítě z kočárku…

Hrozivá smrt Nikol (†23): Mladá maminka se oběsila na sluchátkách

16.09.2019 08:58 Českou republikou otřásla koncem srpna sebevražda mladé maminky, která si vzala život šokujícím…

Muž se vydával za agenta CIA, z lidí vylákal miliony

14.09.2019 16:39 Historkami, že je agent CIA, lékař nebo ředitel obchodního domu, vylákal šestačtyřicetiletý Milan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama