Muž s pistolí ve Vyškově unesl expřítelkyni a zběsile ujížděl před policií

Vyškov - Poslední červencový den vyrazil ozbrojený muž (33) k domu své expřítelkyně ve Vyškově. Muž s pistolí v ruce vykopl dveře a ženu unesl. Při honičce s policií naboural hned tři policejní vozy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Muž s pistolí v ruce vykopl dveře do domu, ve kterém byla jeho expřítelkyně. Tu neváhal pistolí ohrožovat.

"Pak ji pod pohrůžkami, že už nikdy neuvidí svoje dítě, pokud bude klást odpor, odvedl do jednoho ze zaparkovaných aut před domem. V něm nařídil řidiči, aby je odvezl do Brna. Tam řidiče nechal odejít z vozidla a ženu donutil jít s ním do bytu příbuzných, kde požadoval vysvětlení, proč se s ním rozešla. Vyhrožoval jí, že ji zabije, podřeže a také chtěl, aby na počítači napsala vzkaz, že je v pořádku a ať se do nich nikdo neplete. Žena jej prosila, zda by se nemohli vrátit zpět do Vyškova, aby ještě viděla svoji dceru. Muž její žádosti nakonec vyhověl," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Žena se ale k dítěti i přesto nedostala. Muž ji přinutil zůstat ve voze. Tou dobou už ale k domu dorazili také policisté. Před hlídkami začal muž zběsile ujíždět zpět do Brna.

"Nereagoval na jejich výzvy, aby zastavil vozidlo a svou jízdou ohrožoval jak policisty, tak i ostatní účastníky silničního provozu. Při divoké jízdě dokonce jedno ze služebních vozidel policie poškodil, zastavit nehodlal ani před dalšími dvěma policejními vozidly, které mu bránily pokračovat v jízdě. Nakonec do nich narazil. Následně jej policisté zadrželi," doplnila mluvčí.

Násilník skončil ihned po zadržení ve vazbě. Policisté nyní prověřují, zda nebyl pod vlivem drog. Muž je nyní podle policistů podezřelý z trestných činů vydírání se zbraní, omezování osobní svobody, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci a nebezpečné vyhrožování. Za všechny skutky mu hrozí několikaleté vězení. Navíc bude muset pravděpodobně uhradit škodu na policejních vozech i na vykopnutých dveřích. Policie škodu vyčíslila na 355 tisíc.

Loading...
Témata: krimi | únos / rukojmí
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Prahy čapli namol opilého řidiče. Neuvěříte, kolik měl promile

15.07.2019 16:58 V Mírovicích u Prahy policisté odhalili v sobotu odpoledne řidiče, který při orientační dechové…

Zaměstnanec na Brněnsku chtěl ukrást toxický kyanid, měl ho tři kila

15.07.2019 14:40 Devětačtyřicetiletý zaměstnanec firmy v Kuřimi na Brněnsku se podle policie pokusil z podniku…

Střelba v Rychnově: Rodinné spory vyvrcholily vraždou, tady je šokující…

14.07.2019 19:00 Tragická čtvrteční střelba ve východočeském Rychnově nad Kněžnou nadále rezonuje na sociálních…

Řidič na Klatovsku ujížděl kontrole, policisté museli střílet

14.07.2019 09:49 Policisté na Klatovsku, jimž v sobotu ujížděl řidič od silniční kontroly, museli použít k jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama