Policie v Praze chytla dva řidiče, kteří byli pod vlivem drog

Praha - Policisté v sobotu v Praze chytili dva řidiče, kteří byli s největší pravděpodobností pod vlivem drog. Jeden z nich se řítil Prahou na motocyklu rychlostí až 130 kilometrů za hodinu.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, Praha

Policie podle policejní mluvčí Hany Jeřábkové narazila na dva řidiče, kteří asi řídili pod vlivem drog. První případ se stal před devátou ráno v Praze 9. Motorizovaná hlídka si tam všimla vozu Škoda Superb, který podle evidence měl propadlou technickou kontrolu. Policisté se proto rozhodli, že řidiče zastaví.

Muž ve voze však na výzvu nereagoval a začal ujíždět směrem na Prahu-východ. Asi po desetiminutovém pronásledování, kdy podle Jeřábkové několikrát ohrozil ostatní účastníky provozu, se ho policistům podařilo zastavit v obci Nové Jirny. Devětatřicetiletý muž se ještě pokusil utéct. Policisté ho zajistili a z evidence pak zjistili, že má zákaz řízení.

idič se podle Jeřábkové choval dezorientovaně a jeho reakce byly opožděné. Testu na přítomnost drog v těle se ale odmítl podrobit. V jeho autě však policie našla injekční stříkačky a dva sáčky s bílou krystalickou látkou, nářadí potřebné ke krádežím aut a také věci "pocházející s největší pravděpodobností z trestné činnosti".

Po páté odpoledne se pak v Bubenči pokoušel policistům ujet devětadvacetiletý motorkář. Policisty na sebe nejprve upozornil tím, že neměl rozsvícená světla a na motorce chyběla registrační značka. Jejich výzvu k zastavení řidič ignoroval a začal "zběsile ujíždět". V zatáčce u parku v Roosveltově ulici ale nezvládl řízení a havaroval.  Následná zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy vykázal jasně pozitivní výsledek. Také tohoto řidiče hlídka zadržela a převezla na služebnu. 

Témata: Policie ČR | Drogy | řidiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gang cizinců znásilnil v Praze turistku, soud vynesl tresty

18.01.2019 15:23 Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1…

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama