Učitel si za vraždu dívky a jejího dědečka odsedí 24 let

Ostrava - 24 let vězení si dle rozhodnutí ostravského krajského soudu odsedí jednatřicetiletý učitel angličtiny Ondřej Dlouhý, který podle rozsudku loni zastřelil v Raškovicích na Frýdecko-Místecku svou studentku a jejího dědečka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Dlouhý se se svou budoucí obětí seznámil loni v polovině září. Do školy, kam dívka chodila, nastoupil na začátku školního roku. Se studentkou, kterou osobně neučil, navázal blízký vztah. Po několika týdnech ale dívka učitele začala odmítat.

On její jednání nechápal. Stále se ji snažil kontaktovat. Studentka cukrářského oboru na to začala reagovat výhrůžkami. Tvrdila, že o jejich vztahu řekne ve škole i manželce odsouzeného. "Rozchod považoval za podvod a zradu. Obrazně řečeno to chápal jako svou sociální smrt. Že by byl zostuzen," dodala soudkyně. I proto se Dlouhý rozhodl pro pomstu.

Připravovat se začal už den před osudným 4. listopadem. Ve škole se ještě jednou neúspěšně pokusil navázat kontakt s dívkou. Když mu před spolužáky opět vyhrožovala, opustil školu a vydal se do Raškovic, kde dívka s rodinou bydlela. Když projížděli kolem domu studentky, Dlouhý ji zahlédl a z auta vystoupil. Na dívku promluvil, ona mu odpověděla nadávkou. Po chvíli Dlouhý vystřelil poprvé. V přízemí zastřelil dědečka studentky, pak vážně zranil její babičku. V dalším patře domu pak zabil dívku. 

Dlouhý se k vraždám přiznal. Jeho obhájkyně se snažila prokázat, že nešlo o vraždu, ale o zabití. Tvrdila, že jednal v rozrušení a v obavách o svůj pracovní a osobní život. S tím ale senát soudu nesouhlasil. "Byl si vědom čeho se dopouští. Byl schopen své jednání korigovat a ovládat. Proto je plně odpovědný za své jednání," řekla soudkyně. Rozsudek zatím není pravomocný. 

Loading...
Témata: Vražda | zbraně
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama