Učitel si za vraždu dívky a jejího dědečka odsedí 24 let

Ostrava - 24 let vězení si dle rozhodnutí ostravského krajského soudu odsedí jednatřicetiletý učitel angličtiny Ondřej Dlouhý, který podle rozsudku loni zastřelil v Raškovicích na Frýdecko-Místecku svou studentku a jejího dědečka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dlouhý se se svou budoucí obětí seznámil loni v polovině září. Do školy, kam dívka chodila, nastoupil na začátku školního roku. Se studentkou, kterou osobně neučil, navázal blízký vztah. Po několika týdnech ale dívka učitele začala odmítat.

On její jednání nechápal. Stále se ji snažil kontaktovat. Studentka cukrářského oboru na to začala reagovat výhrůžkami. Tvrdila, že o jejich vztahu řekne ve škole i manželce odsouzeného. "Rozchod považoval za podvod a zradu. Obrazně řečeno to chápal jako svou sociální smrt. Že by byl zostuzen," dodala soudkyně. I proto se Dlouhý rozhodl pro pomstu.

Připravovat se začal už den před osudným 4. listopadem. Ve škole se ještě jednou neúspěšně pokusil navázat kontakt s dívkou. Když mu před spolužáky opět vyhrožovala, opustil školu a vydal se do Raškovic, kde dívka s rodinou bydlela. Když projížděli kolem domu studentky, Dlouhý ji zahlédl a z auta vystoupil. Na dívku promluvil, ona mu odpověděla nadávkou. Po chvíli Dlouhý vystřelil poprvé. V přízemí zastřelil dědečka studentky, pak vážně zranil její babičku. V dalším patře domu pak zabil dívku. 

Dlouhý se k vraždám přiznal. Jeho obhájkyně se snažila prokázat, že nešlo o vraždu, ale o zabití. Tvrdila, že jednal v rozrušení a v obavách o svůj pracovní a osobní život. S tím ale senát soudu nesouhlasil. "Byl si vědom čeho se dopouští. Byl schopen své jednání korigovat a ovládat. Proto je plně odpovědný za své jednání," řekla soudkyně. Rozsudek zatím není pravomocný. 

Témata: Vražda | zbraně
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnapilý řidič si spletl koleje se silnicí, srážce s vlakem zabránil jen…

16.01.2019 14:36 Pití alkoholu před jízdou se vymstilo dvaapadesátiletému cizinci, který u Mokrovrat na Příbramsku…

Muž se policistům v Prostějově schoval v kanále, prchal 14 hodin

16.01.2019 10:28 Prostějovští policisté pátrali od úterý 14 hodin po jednačtyřicetiletém muži, který se před nimi…

Ostravští policisté pátrají po příčné flétně, stojí 140 tisíc korun

15.01.2019 13:01 Krádež příčné flétny za zhruba 140.000 korun vyšetřují ostravští policisté. Přišla o ni…

Vražda v Pardubicích: Opilec při hádce pobodal svého otce, ten zraněním…

15.01.2019 11:56 Policie obvinila z vraždy devětadvacetiletého muže, který podle ní v pátek 11. ledna v opilosti v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama