Policie varuje: Nechoďte sami do Klánovického lesa

Praha - Pražští policisté varují veřejnost před vstupem do Klánovického lesa. Vstup prý zakázat nemohou, ale doporučují, aby tam lidé nechodili sami. Pokud by v lese potkali někoho podezřelého, mají volat policii, nebo z místa odejít.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Kriminalisté stále vyšetřují vraždu mladého muže, kterého někdo v Klánovickém lese zastřelil a zapálil. V rámci vyšetřování případu stále přijímají ze strany veřejnosti nové a nové poznatky, které musí prověřit.

Už teď je ale prakticky jisté, že se po Klánovickém lese opakovaně pohybuje muž, který na své okolí působí nebezpečným dojmem. Navíc má být ozbrojen pistolí. Zda je to také vrah mladého hledače pokladů není zatím jasné. Mezi lidmi v okolí ale panuje strach.

"To víte, že se bojíme. Chodili jsme s dětmi do lesa na procházky. Teď jsme s tím museli přestat. Nechceme nic riskovat," uvedla jedna z obyvatelek Klánovic.

"V návaznosti na současnou situaci je na místě několikero doporučení. Samozřejmě nemůžeme nikomu zakazovat vstup do tohoto lesoparku, nicméně prosíme každého, aby do této lokality nechodil sám, ale minimálně v páru, ne-li ve větší skupince. Stejně tak i nadále platí včerejší upozornění, abyste se vyvarovali jakékoliv komunikaci s osobami dle vašeho názoru podezřele vyhlížejícími. Kontaktu s takovou osobou se raději vyhněte buď tím způsobem, že ji v bezpečné vzdálenosti obejdete, a pokud to není možné, odejdete od ní stejnou cestou, kterou jste přišli. Nejlepší pak je co možná nejrychleji dojít na místo, kde lze očekávat větší shluk lidí. Určitou možností při kontaktu s podezřelou osobou je také mobilní telefon. Již z minulosti víme, že potencionální pachatelé od svého nekalého úmyslu upustili ve chvíli, kdy jimi vytypovaná osoba telefonovala buď s někým blízkým, kterému sdělovala, kde se nachází, nebo přímo s operátory tísňových linek. V danou chvíli je jedno, kterého z operátorů tísňových linek si vyberete," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté v lese a jeho okolí i nadále pátrají po tajemném muži s pistolí. "Nejen díky reálnosti informací od občanů probíhají, a i nadále probíhat budou v lokalitě Klánovického lesa pátrací akce," doplnil mluvčí.

Loading...
Témata: Vražda | krimi | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie pronásledovala podezřelé auto, řidič ujel až do Česka

18.07.2019 13:21 Přes hranici až do Česka pronásledovala ve středu večer německá policie podezřelé auto s přívěsným…

Trojici z Jihlavy hrozí roky vězení, psa použili jako zbraň

18.07.2019 11:17 Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na…

Muži dle policie napadli učitele, synovi jednoho z nich hrozila pětka na…

18.07.2019 10:51 Policie obvinila dva muže z napadení učitele jedné ze středních škol na Královéhradecku. Pedagoga…

Neznámý pachatel nastražil na koleje v Poříčí past, policie po něm pátrá

18.07.2019 09:48 Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama