Areál Vaňkův kopec u Ostravy opět spustil vleky. Policie ho uzavřela

Policie dnes opět zasahovala v areálu Vaňkův kopec, kde i přes protikoronavirová nařízení vlády druhým týdnem jezdily vleky. Nástupní prostor policisté uzavřeli páskami, aby k vleku nemohli lyžaři. Na místě jsou policejní hlídky. Provozovatele policisté předvedli k podání vysvětlení. Vyplývá to z informací, které provozovatel vleků nedaleko Ostravy zveřejnil na svých stránkách.

Policie zasahuje i na horách, monitoruje lyžařské areály
doporučujeme

"Policie přistoupila k zamezení vstupu k vlekům opáskováním a ponechala hlídkující policisty na místě. Zajistili provozovatele na policejní stanici," píše se na stránkách střediska. Mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská ČTK zásah potvrdila.

"Policisté dnes dopoledne zjistili podezření z (opakovaného) porušení mimořádného opatření, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu. Policisté věc na místě zadokumentovali, komunikovali s oprávněnou osobou a vlek byl zastaven. Jednu osobu policisté zajistili," uvedla Štětínská. Až policisté věc zadokumentují, oznámí případ příslušnému správnímu orgánu.

Provozovatel střediska Martin Kafka vleky spustil více než před týdnem. Rozhodl se tak z ekonomických důvodů. Po povinném uzavření lyžařských areálů se dostal do ekonomických problémů, když musel sehnat 450.000 korun na zaplacení účtu za elektřinu.

Hrozilo mu, že jej dodavatel od elektřiny odpojí. Zároveň lidem nabídl prodej předplatného. "Situaci se nám podařilo vyřešit," řekl Kafka. Dodal, že současnou sezonu značně poznamenanou koronavirovou epidemií a vládními opatřeními, podle kterých jsou skiareály od konce loňského roku uzavřené, zachránit nelze. "Musíme se jen snažit ji přežít," řekl ČTK s tím, že žádný postih zatím nedostal.

Areál nechce uzavřít ani nyní po zásahu policie. Lyžaře by na kopec měla vozit rolba.

Štětínská uvedla, že při běžném výkonu služby policisté kontrolují dodržování všech mimořádných opatření, přičemž reagují na to, co zjistí sami, i na podněty občanů. "Situaci v tomto místě budou policisté monitorovat a nadále plnit stanovené úkoly, včetně zákonných opatření k minimalizaci porušování krizových opatření," dodala policejní mluvčí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Děti si hrály na kolejích. Policisté obvinili jejich rodiče

20.02.2021 15:07 Sokolovští policisté obvinili muže a ženu z ohrožení výchovy dětí. Třicetiletá žena a 44letý muž ze…

Policie obvinila muže, který na VKontaktě vyhrožoval vládě. Hrozí mu až 15…

18.02.2021 11:36 Policie obvinila dalšího muže z toho, že na sociální síti vyhrožoval fyzickou likvidací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama