Brutální útok v Sedlčanech šokoval Česko. Nové informace

Na dětském hřišti v Sedlčanech zmlátil mladík mladšího chlapce. Útočník svou oběť kopal, bil pěstmi a šlapal po ní. Kamarádi místo aby zasáhli a nesmyslné násilí zastavili, si vše natáčeli. Video se začalo rychle šířit po sociálních sítích. Zřejmě čekali, že jich budou všichni obdivovat, setkali se ale s obrovskou vlnou odporu české veřejnosti. Policie začala věc prošetřovat.

Brutální útok v Sedlčanech
doporučujeme

Za útokem stojí mladík, u kterého nejde o první podobný problém. Na pozoru se před ním mají především mladší děti. Útočníkovi je údajně mezi 15 až 17 lety a zajímá se o něj policie.

Bitka, která se strhla, překvapila svou brutalitou i kriminalisty, kteří rvačku dětí vyšetřují. "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Nelze v tuto chvíli vyloučit, že může být případ překvalifikován. Totožnost podezřelé osoby je nám známá," popsala policejní mluvčí Monika Schindlová pro TV Nova.

Agresor Ondřej (16) vyhrožoval, že Petra usmrtí (1:54) | zdroj: YouTube

"Žádná máma by se tady v Sedlčanech neměla bát o bezpečnost svého dítěte, proto jsem požádal starostu, aby na nejbližší jednání zastupitelstva zařadil bod, který se týká bezpečnosti dětí a mládeže tady ve městě," uvedl zastupitel Pavel Švagr (ČSSD) pro server Blesk.

Mladší chlapec se proti staršímu a silnějšímu agresorovi nezmohl na odpor. V klubíčku na zemi si bránil hlavu a tělo. Agresor nad obětí stojí a vyhrožuje. „Říkám ti ještě jednou – vstávej!“ Po chvíli ho dva mladíci stavějí na nohy. „Vstávej, nebo to bude horší,“ varuje jeden z nich. Video vzbudilo v Česku odpor nejen kvůli surovosti agresora, ale i kvůli chování přihlížejících.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V suterénu pražského domu se našlo tělo muže. Byl zavražděn, prokázala…

19.09.2020 16:53 Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů v…

Opilá těhotná žena napadla a zranila lékařku, hrozí jí tři roky vězení

15.09.2020 14:26 Opilá pětadvacetiletá těhotná žena napadla dnes časně ráno v Přerově lékařku přivolané záchranné…

Praha chce od obžalovaných za zřícení trojské lávky 8,2 milionu

15.09.2020 12:06 Soud dnes začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na…

Policie zabavila obchodníkům statisíce nekolkovaných cigaret

15.09.2020 10:18 Karvinští policisté obvinili v těchto dnech čtyři lidi, kteří podle nich obchodovali s nelegálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama