Česko předalo Britům muže stíhaného za dopravní nehodu

Česká republika minulý týden předala do Británie osmadvacetiletého občana, který je stíhán v souvislosti s loňskou tragickou dopravní nehodou v hrabství Severní Yorkshire. Dnes to uvedla některá britská média včetně zpravodajské společnosti BBC, podle nichž Zdeňka Pulka britští policisté převzali na základě evropského zatykače. Čech čelí obvinění, že zavinil smrt člověka neopatrným řízením.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nehoda z loňského října stála život 63letého motocyklistu, jehož stroj se na silnici u obce Sherbury in Elmet srazil s Pulkovým automobilem. Den po kolizi Brit v nemocnici podlehl zraněním.

Regionální rozhlasová stanice Minster FM na svém webu uvádí, že Pulko byl zkraje vyšetřování zadržen, následně jej ale policie propustila, načež se podezřelý přestěhoval do Prahy. Soud ve městě York na něj v červnu vydal zatykač, když se dotyčný nedostavil k soudnímu stání.

Policisté z Yorkshire si pro Pulka do ČR přiletěli v pátek, píše BBC. V sobotu pak stanul před soudem, kde učinil prohlášení o své nevině. Nyní je muž nadále ve vazbě, další soudní stání jej čeká 16. prosince.

O případu muže stejného jména rozhodl podle oficiálních internetových stránek Krajský soud v Ostravě 7. listopadu.

Evropský zatýkací rozkaz, který v ČR funguje od listopadu 2004, nahradil zdlouhavé postupy vydávání, které mezi státy EU existovaly do té doby. Člověk, který je na základě evropského zatykače zadržen, je rychle předán do země, která ho požaduje. Děje se tak na základě přímé spolupráce mezi justičními orgány a na rozdíl od vydávacího procesu tak není k předání třeba souhlas ministra spravedlnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v pražském obchodním domě: Cizinec je vážně zraněn

05.12.2019 19:56 Aktualizováno Policisté a záchranáři dnes večer vyjížděli do pražského obchodního domu Flora k potyčce dvou mužů,…

Češka naletěla podvodníkovi na internetu, přišla o 1,6 milionu i pozemky

03.12.2019 11:31 Osmašedesátiletá žena z Brněnska naposílala podvodníkovi na internetu, údajně vdovci žijícímu v USA…

Řidička v Praze pila víno přímo za jízdy. Neuvěříte, kolik nadýchala

03.12.2019 11:06 Pražští policisté v listopadu zadrželi řidičku, která za jízdy pila víno z lahve. Ženě naměřili 3,5…

Cizinci ubili k smrti Čecha v autobusu. Z basy se jen tak nedostanou

03.12.2019 09:51 Za brutální napadení spolucestujícího v autobusu stráví Lotyši Olegs Lukjanovs a Antons Maslaks s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama