Choulostivá kauza: Muž z Ostravy křivě nařkl z pedofilie dva kolegy

Kriminalisté obvinili třiačtyřicetiletého muže z Ostravy z křivého obvinění. Nařkl z pedofilie dva pracovníky organizace pracující na Ostravsku s dětmi, se kterými měl pracovní spory. Podezření se ale nepotvrdilo a problémy se zákonem má nyní samotný oznamovatel.

policie
doporučujeme

"Závažné nařčení se neprokázáno, zasáhlo však do pracovního i soukromého života nařčených osob. Kriminalisté museli pracovat velmi citlivě," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Dodala, že s ohledem na citlivost celého případu nechce policie upřesnit, jaký vztah byl mezi obviněným mužem a lidmi, které nařkl.

Případem se policisté začali zabývat v okamžiku, kdy státní zastupitelství obdrželo oznámení vinící dva muže z pedofilních praktik, které údajně prováděli s dětmi, o které se měli starat. "Informace byly vskutku závažné, současně bylo potřeba zohlednit fakt, že se týkaly dětí," uvedla mluvčí. Nařčení podle ní zásadním způsobem poškodilo kredit obou mužů v zaměstnání i soukromém životě. "Měly dopad také na chod celé organizace," doplnila Štětínská.

Kriminalisté podle ní ale dospěli k závěru, že informace nejsou pravdivé. Zjistili také, že je šířil muž, který měl pracovní neshody právě s dvojicí poškozených. "Ke svému jednání se přiznal. Vyslechl si obvinění z přečinu křivého obvinění. Hrozí mu nyní trest od dvou do osmi let," dodala.

Obviněný podle policie nepravdivými obviněními z trestných činů vážně poškodil obě nařknuté osoby. "Případ byl i pro kriminalisty citlivý a náročný, neboť křivé obvinění se vztahovalo k činnosti v zaměstnání poškozených, kteří vykonávají práci u dětí se specifickými výchovnými a vzdělávacími potřebami v regionu Ostravska," uvedla Štětínská.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie navrhla obžalovat ženu kvůli podvodné sbírce pro sirotky

15.06.2021 12:44 Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům…

V Mladé Boleslavi slouží 10 asistentů prevence kriminality, hledají se…

12.06.2021 18:28 V Mladé Boleslavi nyní slouží deset asistentů prevence kriminality. Do ulic poprvé přišli na…

Muž přelepil sochu svatého Václava, památku zřejmě nepoškodil

03.06.2021 18:32 Zatím neznámý muž vylezl dnes odpoledne po žebříku na sochu svatého Václava na pražském Václavském…

Soud v Brně zpřísnil Březinovi trest na 14 let a devět měsíců, ovlivňoval…

03.06.2021 10:14 Krajský soud v Brně dnes zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama