Choulostivá kauza: Muž z Ostravy křivě nařkl z pedofilie dva kolegy

Kriminalisté obvinili třiačtyřicetiletého muže z Ostravy z křivého obvinění. Nařkl z pedofilie dva pracovníky organizace pracující na Ostravsku s dětmi, se kterými měl pracovní spory. Podezření se ale nepotvrdilo a problémy se zákonem má nyní samotný oznamovatel.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie
doporučujeme

"Závažné nařčení se neprokázáno, zasáhlo však do pracovního i soukromého života nařčených osob. Kriminalisté museli pracovat velmi citlivě," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Dodala, že s ohledem na citlivost celého případu nechce policie upřesnit, jaký vztah byl mezi obviněným mužem a lidmi, které nařkl.

Případem se policisté začali zabývat v okamžiku, kdy státní zastupitelství obdrželo oznámení vinící dva muže z pedofilních praktik, které údajně prováděli s dětmi, o které se měli starat. "Informace byly vskutku závažné, současně bylo potřeba zohlednit fakt, že se týkaly dětí," uvedla mluvčí. Nařčení podle ní zásadním způsobem poškodilo kredit obou mužů v zaměstnání i soukromém životě. "Měly dopad také na chod celé organizace," doplnila Štětínská.

Kriminalisté podle ní ale dospěli k závěru, že informace nejsou pravdivé. Zjistili také, že je šířil muž, který měl pracovní neshody právě s dvojicí poškozených. "Ke svému jednání se přiznal. Vyslechl si obvinění z přečinu křivého obvinění. Hrozí mu nyní trest od dvou do osmi let," dodala.

Obviněný podle policie nepravdivými obviněními z trestných činů vážně poškodil obě nařknuté osoby. "Případ byl i pro kriminalisty citlivý a náročný, neboť křivé obvinění se vztahovalo k činnosti v zaměstnání poškozených, kteří vykonávají práci u dětí se specifickými výchovnými a vzdělávacími potřebami v regionu Ostravska," uvedla Štětínská.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Honička v Ústí nad Labem: Pronásledovaný řidič srazil policistu

25.01.2020 20:03 Aktualizováno Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který…

Policie obvinila 2 lidi, mohli hodit muže pod metro

24.01.2020 17:58 V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva…

Opilec odpálil ohňostroj uvnitř pražské pivnice, přes 50 hostů se dalo na…

23.01.2020 14:44 Šestatřicetiletý opilý muž odpálil ve středu večer uvnitř jedné z restaurací v Praze 1 ohňostroj,…

Rodinná tragédie na Plzeňsku. V domě se našla dvě mrtvá těla

23.01.2020 09:53 Dvě těla bez známek života našli policisté ve středu v rodinném domě v obci Dolce u Přeštic na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama