Další vloupání u Prahy. Akce nepolapitelného gangu? Opět nasazen vrtulník

Policisté v neděli večer u Prahy opět použili vrtulník při pátrání po zlodějích. Tentokrát se někdo vloupal do skladu v průmyslovém areálu v Jesenici. Kriminalisté důkladně prohledali okolí, pachatele však nenašli. Zda může mít vloupání na svědomí organizovaná skupina, kterou se policie měsíce snaží dopadnout, zatím není jasné, řekla dnes ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

krimi
doporučujeme

Takový závěr by byl podle ní předčasný, kriminalisté si nejdříve musejí udělat analýzu. "V tuhle chvíli vám těžko někdo řekne, zda to zapadá do nějaké série, či nikoliv," uvedla mluvčí.

Vloupání do skladu v Jesenici bylo nahlášeno v neděli večer, na místo hned zamířili policisté. V objektu zloději nic nestačili vzít, pátrání po nich však bylo neúspěšné. "Ve vzduchu byl i vrtulník, který propátrával okolí. Bohužel se nikoho nepodařilo zadržet," řekla Suchánková.

Policisté zaznamenali vloupání do objektů u Prahy také ve čtvrtek v Sulicích v okrese Praha-východ a v pátek v Choceradech na Benešovsku. Počty vykradených domů se začaly zvyšovat od loňského září především na území Prahy-venkov jih, která zahrnuje část okresů Praha-východ a Praha-západ. Policisté nejdříve oznámili, že vykradačský gang může mít na svědomí přes 120 případů. Později upřesnili, že s vyšetřovanou sérií jich souvisí zhruba polovina.

Starostové jsou znepokojení, Jesenice se již obrátila se žádostí o pomoc na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). V otevřeném dopise ho požádala o zvýšení počtu policistů v regionu kolem Prahy. K výzvě se připojilo pět desítek starostů, lidé také podepisují petici. Hamáček starostům vzkázal, že policie maximálně posílila stavy a dělá vše pro dopadení pachatelů.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Falešný taxikář dopaden. Dle policie obtěžoval tři ženy, hledají se další…

31.03.2020 12:39 Falešný taxikář údajně sexuálně obtěžoval ženy v Praze. Podle policie si vybíral podnapilé ženy,…

Smečka psů roztrhala na Plzeňsku téměř 30 ovcí, škoda přes 70 tisíc

30.03.2020 13:23 Téměř tři desítky ovcí o víkendu roztrhala smečka tří psů, kteří utekli majiteli z okolí Starého…

Pacient okradl v nemocnici zdravotníky. Hrozí mu přísný trest, je nouzový…

27.03.2020 12:57 Zdravotníky v jesenické nemocnici okradl dvaatřicetiletý hospitalizovaný pacient. Vnikl na…

Muž nabízel brigádu, ženy pak podle policie opil a znásilnil

26.03.2020 12:32 Pražská policie hledá ženy, které zareagovaly na inzerát nabízející brigádu hlídání dětí nebo práce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama