Důchodce na vlastním pozemku napadli dva psi a utrhli mu paži

Slovenská policie vyšetřuje případ, ve kterém byl napaden důchodce na vlastním pozemku. Psi utekli ze sousedního pozemku a pokousali muže, který si odnesl vážné zranění.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Psi
doporučujeme

Případ se odehrál v slovenském městě Trenčín. Dva psi, německý ovčák a belgický ovčák, napadli důchodce (76), který se právě nacházel v zahrádce na svém pozemku. Informace o incidentu pro server DNES 24 poskytla Elena Antalová z oddělení komunikace a prevence Krajského ředitelství Policejního sboru v Trenčíně.

„Podle dosavadních zjištění se psi měli podhrabat pod kovovým oplocením, bez betonového zídky na sousední neoplocený pozemek. Na pozemku se v té době nacházel 76letý důchodce, jehož psi napadli a způsobili mu devastující zranění na předloktí.“ Zranění napadeného muže si vyžádala operační zákrok. Přesná délka léčení zatím není určena.

Ve věci se vede trestní stíhání pro trestní čin ublížení na zdraví. Do trestního řízení budou přibrání i soudní znalci z oboru zdravotnictví.

Antolová upozorňuje majitelé psů. „Mějte na paměti, že pes nerozlišuje hranice mezi pozemky, tak jako lidé. Když jsou i jen dva psi spolu, chovají se jako smečka a podporují jeden druhého v útoku. Jejich útok bývá proto agresivnější. Proto si majitelé psů v době své nepřítomnosti musí své psy řádně zabezpečit. Trestní odpovědnost je jen a jen na majiteli psa.“

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama