Důchodce na vlastním pozemku napadli dva psi a utrhli mu paži

Slovenská policie vyšetřuje případ, ve kterém byl napaden důchodce na vlastním pozemku. Psi utekli ze sousedního pozemku a pokousali muže, který si odnesl vážné zranění.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Psi
doporučujeme

Případ se odehrál v slovenském městě Trenčín. Dva psi, německý ovčák a belgický ovčák, napadli důchodce (76), který se právě nacházel v zahrádce na svém pozemku. Informace o incidentu pro server DNES 24 poskytla Elena Antalová z oddělení komunikace a prevence Krajského ředitelství Policejního sboru v Trenčíně.

„Podle dosavadních zjištění se psi měli podhrabat pod kovovým oplocením, bez betonového zídky na sousední neoplocený pozemek. Na pozemku se v té době nacházel 76letý důchodce, jehož psi napadli a způsobili mu devastující zranění na předloktí.“ Zranění napadeného muže si vyžádala operační zákrok. Přesná délka léčení zatím není určena.

Ve věci se vede trestní stíhání pro trestní čin ublížení na zdraví. Do trestního řízení budou přibrání i soudní znalci z oboru zdravotnictví.

Antolová upozorňuje majitelé psů. „Mějte na paměti, že pes nerozlišuje hranice mezi pozemky, tak jako lidé. Když jsou i jen dva psi spolu, chovají se jako smečka a podporují jeden druhého v útoku. Jejich útok bývá proto agresivnější. Proto si majitelé psů v době své nepřítomnosti musí své psy řádně zabezpečit. Trestní odpovědnost je jen a jen na majiteli psa.“

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, podezřelý zadržen

16.10.2019 10:31 Kriminalisté vyšetřují vraždu muže v Mostě. Zadrželi podezřelého. Násilný trestný čin se stal v…

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 16:21 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Ladislav Jakl a potyčka v metru? Postup policie byl správný

14.10.2019 20:47 V případě potyčky někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla s mužem v…

Policie dopadla lupiče, z trezorů po celé ČR ukradli čtyři miliony

14.10.2019 16:38 Policie zadržela dva muže, kteří na různých místech České republiky vykrádali trezory. Dohromady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama