Senior dle obžaloby zastřelil přítelkyni. Bylo to v afektu, hájí se u soudu

Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat loňskou říjnovou střelbou v brněnském bytě, při které zemřela pětatřicetiletá žena. Obžalobě z vraždy čelí přítel oběti Jan Šmehlík, oběť podle obžaloby zastřelil po předchozí hádce. Senior se ke střelbě doznal, šlo prý o afekt. Hrozí mu 20 let vězení. Státní zástupce mu navrhl trest kolem 16 let, rozsudek zazní ve čtvrtek.

Přidejte svůj názor 1 komentář

krimi
doporučujeme

Státní zástupce Petr Bejšovec uvedl, že muž přišel s přítelkyní do bytu a začali se hádat. Muž během rozepře vytáhl zbraň, kterou měl v bytě, a zastřelil ji. Příčinou smrti podle žalobce bylo střelné poranění krku. Muž byl při střelbě vážně zraněn na noze. Kromě vraždy čelí obžalobě i z nedovoleného ozbrojování.

"Omluva není dostatečná vůči neštěstí, které se stalo. Kdyby nedošlo k prostřelení mojí nohy. Tím se to celé spustilo, odehrálo se to v pár vteřinách v afektu," uvedl sedmašedesátiletý muž.

Podle něj mu žena byla nevěrná, pistolí ji chtěl vystrašit, aby se přiznala. O zbraň se ale podle něj začali přetahovat a vyšel výstřel, který jej zranil. Muž pak vypověděl, že přítelkyni zbraň vykroutil z ruky a začal střílet.

Znalec z oboru soudního lékařství uvedl, že ženu zasáhly čtyři výstřely, které způsobily 13 střelných poranění. Dvě rány prošly krkem až do paže oběti. Další dvě střely mířily do hrudi a do břicha, žena utrpěla zranění levé plíce, žaludku, dvanáctníku a slinivky. "Zranění byla smrtelná, byla takového charakteru, že ani případnou rychlou zdravotnickou péčí nebylo možno zachovat její život," uvedl znalec.

Znalkyně z oboru psychologie uvedla, že obžalovaný se díky mladší partnerce cítil jako vysoce atraktivní člověk. Uvedla, že když jej svým činem partnerka zesměšnila, cítil potřebu ji potrestat. "Ve své sobeckosti chtěl tu záležitost nějak řešit. Myslí především na sebe, preferuje sobeckost nad ohledy nad jinými," uvedla psycholožka.

Státní zástupce v závěrečné řeči navrhl pro obžalovaného trest zhruba v polovině trestní sazby 12 až 20 let. Obhájce navrhl trest v dolní části, maximálně v třetině. Soudce se bude muset vypořádat i s návrhy zmocněnců, příbuzní po obžalovaném chtějí náhradu nemajetkové újmy necelých pět milionů korun.

Témata: Vražda | Brno | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdrogovaného řidiče zastavil na Uherskohradišťsku až výstřel

27.05.2020 14:26 Osmatřicetiletý řidič pod vlivem drog ujížděl v kradeném autě s kradenými registračními značkami na…

Muž a jeho partnerka znásilnili ženu v Praze. Musí jí zaplatit půl milionu

26.05.2020 13:48 Polák Robert Hanasz musí spolu s partnerkou Małgorzatou Rakovou zaplatit půl milionu korun Řekyni,…

Terčem zlodějů se stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek

25.05.2020 16:33 Terčem zlodějů se v poslední době stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek. Vinou nemoci velké…

Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti

22.05.2020 11:05 Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V sítí, kvůli šíření dětské pornografie.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy